• Jak uśmierzyć ból
  Niektóre produkty spożywcze mogą działać równie skutecznie jak leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Nie mają przy tym żadnych skutków ubocznych. Poznaj je.
 • Goździki
  Goździki mają słodki, lekko pikantny, korzenny aromat. Za ich smak i zapach odpowiada znajdujący się w nich olejek, który ma także właściwości lecznicze.
 • Goździki
  Popularna i dobrze znana w kuchni przyprawa, goździki, ma właściwości, o których nie każdy wie. Żucie lub ssanie goździków to sprawdzony w medycynie ludowej sposób na walkę z infekcją, bólem zęba czy nieświeżym oddechem. Można tę starą ludową mądrość wykorzystać także współcześnie.
 • Goździki
  - Działają antybakteryjnie, antygrzybiczo, antywirusowo i antypasożytniczo - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" o goździkach dietetyk Danuta Myłek. W jakiej formie jest najlepszy goździk? Dlaczego dyplomowany coach zdrowia Agnieszka Cegielska trzyma goździki w swojej sypialni? - Goździki fantastycznie radzą sobie z infekcjami dróg oddechowych - zaznaczyła w studiu programu. Z czym je łączyć?
 • Herbata z przyprawami
  Koc, herbata, książka albo film. Ten zestaw to dla wielu z nas jesienny niezbędnik. Gdy za oknem szaro i zimno, rozgrzać może nas ulubiony napój z dodatkiem pysznych, pachnących przypraw. Czym wzbogacić jego smak?
 • Świąteczna aromaterapia
  Goździki, imbir, miód, pomarańcza - to aromaty, które towarzyszą nam każdej zimy. Rozgrzewają nie tylko nasze zmysły, ale i ciało. Dlaczego właśnie te aromaty są typowe dla zimy - wyjaśnia aromaterapeutka Katarzyna Kochańska.