• Dr Włodzimierz Strupiński
  Dr Włodzimierz Strupiński był wieloletnim pracownikiem Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME) - podaje Wirtualna Polska. Jest najbardziej rozpoznawalnym polskim naukowcem na świecie w dziedzinie grafenu. Od 30 listopada już nie pracuje w ITME.
 • Grafen
  Naukowcy z SGGW wierzą, że mogą ulepszyć jedną z najczęściej stosowanych form chemioterapii. Do pomocy chcą zaprząc platynowy grafen.
 • Grafen
  Firma Nano Carbon wprowadziła do sprzedaży arkusze grafenu o rozmiarach 50 x 50 cm. Wielkopowierzchniowy grafen wyprodukowano w warszawskim Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych. To na razie półprodukt, ale jego komercyjne zastosowanie (...) może oznacza rewolucję w polskiej gospodarce - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
 • Grafen
  W kwestii badań nad grafenem polscy naukowcy mają powody do dumy - potrafią wytwarzać grafen na płachtach o rekordowych w Europie i USA rozmiarach, a pokazują też jego możliwe zastosowania. Jednak - wskazują - by Polska liczyła się w grafenowym wyścigu, potrzebna jest ogromna praca i nakłady finansowe.
 • Grafen
  Osiem polskich instytucji połączyło siły i wspólnie działają na rzecz komercjalizacji polskich rozwiązań dotyczących grafenu. Inicjatywę Graphen in Poland tworzą innowatorzy z polskich placówek naukowych i z prywatnych firm.
 • Grafen
  Dołączyliśmy do elitarnego klubu państw, które posiadają najbardziej zaawansowane technologie produkcji grafenu. Szkoda by było to zmarnować - mówi w rozmowie z PAP badacz grafenu dr Włodzimierz Strupiński.
 • Biuro Estimote
  Po upadku komunizmu obalonego przez "Solidarność" narodziło się nowe pokolenie Polaków - innowatorów - przekonuje CNN International. W programie "Made in Poland" pierwsza całodobowa telewizja informacyjna na świecie pokaże m.in. krakowskie zagłębie start-upów i młodych polskich projektantów mody.
 • Grafen
  Janusz Piechociński nie podpisał nominacji Zygmunta Łuczyńskiego na dyrektora zajmującego się badaniami nad grafenem Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie. Zasłaniał się przy tym błędami formalnymi w czasie konkursu. Na jego miejsce powołany został człowiek od lat związany ze spółkami Skarbu Państwa. Resort gospodarki tłumaczy, że konkurs musiał powtórzyć z powodów formalnych.
 • Laboratorium
  Rozwój nowoczesnych technologii zrewolucjonizował dotychczasowe postrzeganie świata i ludzkich możliwości. Badacze i entuzjaści nauki cały czas poszukują rozwiązań, pozwalających na coraz lepsze wykorzystanie techniki i wiedzy w służbie człowiekowi, a sporymi sukcesami na tym polu poszczycić się mogą także Polacy.
 • Grafen
  Przez wielu uznawany za najbardziej obiecujący materiał przyszłości, pozostawał substancją drogą i trudną do wyprodukowania. Teraz naukowcy z niemieckiego Max Planck Institute for Polymer Research opracowali tanią i szybką metodę wytwarzania grafenu.