W Nano Carbon ruszył konkurs na nowego prezesa. Według "Rzeczpospolitej" warszawska prokuratura bada, czy w latach poprzednich nie doszło w firmie do nieprawidłowości - pisze w czwartek dziennik.
Miał być spektakularny sukces. Jednak polska technologia, zamiast trafić do fabryk, utknęła w laboratoriach - czytamy w środowym wydaniu "Rzeczypospolitej".
Dr Włodzimierz Strupiński był wieloletnim pracownikiem Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME) - podaje Wirtualna Polska. Jest najbardziej rozpoznawalnym polskim naukowcem na świecie w dziedzinie grafenu. Od 30 listopada już nie pracuje w ITME.
Firma Nano Carbon wprowadziła do sprzedaży arkusze grafenu o rozmiarach 50 x 50 cm. Wielkopowierzchniowy grafen wyprodukowano w warszawskim Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych. To na razie półprodukt, ale jego komercyjne zastosowanie (...) może oznacza rewolucję w polskiej gospodarce - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
W kwestii badań nad grafenem polscy naukowcy mają powody do dumy - potrafią wytwarzać grafen na płachtach o rekordowych w Europie i USA rozmiarach, a pokazują też jego możliwe zastosowania. Jednak - wskazują - by Polska liczyła się w grafenowym wyścigu, potrzebna jest ogromna praca i nakłady finansowe.
Osiem polskich instytucji połączyło siły i wspólnie działają na rzecz komercjalizacji polskich rozwiązań dotyczących grafenu. Inicjatywę Graphen in Poland tworzą innowatorzy z polskich placówek naukowych i z prywatnych firm.
Dołączyliśmy do elitarnego klubu państw, które posiadają najbardziej zaawansowane technologie produkcji grafenu. Szkoda by było to zmarnować - mówi w rozmowie z PAP badacz grafenu dr Włodzimierz Strupiński.
Po upadku komunizmu obalonego przez "Solidarność" narodziło się nowe pokolenie Polaków - innowatorów - przekonuje CNN International. W programie "Made in Poland" pierwsza całodobowa telewizja informacyjna na świecie pokaże m.in. krakowskie zagłębie start-upów i młodych polskich projektantów mody.