• Już grubo ponad 300 tys. polskich dzieci przebywa za granicą. Ich liczba w rodzinach naszych emigrantów zwiększyła się w ciągu dwóch lat o prawie 30 proc. To tak, jakby prawie cały rocznik młodych obywateli urodzonych w Polsce znalazł się na obczyźnie.
 • Dzieci
  W Polsce mieszka prawie 6 milionów dzieci - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Oznacza to, że stanowią one nieco ponad 1/6 ludności naszego kraju. Jeszcze w połowie lat 80. dzieci stanowiły 1/4. 
 • Przybywa w Polsce dzieci ze związków pozamałżeńskich
  Już co piąte dziecko rodzi się poza małżeństwem. To efekt zmiany obyczajów i zamożności.
 • Polaków ubędzie. Niepokojące dane GUS
  Są wzrosty, które wcale nie cieszą. Jak wynika z najnowszych statystyk GUS, w pierwszym półroczu Polki urodziły 193,8 tys. dzieci – tylko 3,9 tys. (o 2,1 proc.) więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. To wciąż o wiele za mało, by nasz kraj przestał się wyludniać.
 • Rodzi się coraz mniej Polaków
  GUS opublikował dane o urodzeniach w Polsce w pierwszej połowie 2011 roku. Wynika z nich, że wskaźnik urodzeń spadł w tym czasie o prawie 10%. Według specjalistów, młodzi rezygnują z dzieci, bo już boją się kryzysu i wyliczają, że nie będzie ich stać na dodatkowego członka rodziny.