• Wykres
  Eksperci opozycji na czele z panem Andrzejem Rzońcą, którzy przewidywali załamanie polskiej gospodarki, powinni popełnić eksperckie seppuku - tak wiceszef sejmowej komisji finansów Janusz Szewczak (PiS) komentuje dane GUS dotyczące wzrostu PKB w I kwartale.
 • GUS: Ceny produkcji w listopadzie wzrosły o 8,9 proc. rok do roku
  Ceny produkcji przemysłowej w listopadzie wzrosły o 8,9 proc. rok do roku, po wzroście o 8,5 proc. w ujęciu rocznym w październiku. W ujęciu miesięcznym ceny produkcji wzrosły o 0,7 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.
 • Prezes GUS pozytywnie ocenił projekt budżetu
  Prezes Głównego Urzędu Statystycznego, Janusz Witkowski, uważa, że zapisane w projekcie budżetu na 2012 r. założenia są racjonalne. Szef GUS pozytywnie ocenił prognozy rządu dotyczące wzrostu PKB i obniżenia stopy bezrobocia, ale "nie ma pewności" co do prognozy średniorocznej inflacji.
 • Polskie firmy zwolnią tysiące ludzi
  Choć wskaźniki gospodarcze idą w górę, to jednak właściciele firnie wierzą, że taka sytuacja długo potrwa. Dlatego chcą zwolnić dziesiątki tysięcy ludzi, by przygotować swe firmy na kryzys.
 • Bezrobocie przestało spadać
  Skończyły się roboty sezonowe latem i jesienią, więc bezrobocie przestało spadać. Jeśli jednak zima nie będzie ciężka i prace na inwestycjach na Euro 2012 będą cały cz trwały, to stopa bezrobocia nie powinna pójść mocno w górę.
 • GUS: Wzrost produkcji przemysłowej
  Produkcja przemysłowa w sierpniu wzrosła o 8,1 proc. rdr, po wzroście o 1,8 proc. w lipcu, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 4,3 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.
 • PiS chce wyjaśnień ws. "przecieku" do Reutera o polskim PKB
  Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak chce, by premier Donald Tusk przedstawił wyjaśnienia dotyczące "przecieku" z rządu do agencji Reutera o wysokości polskiego PKB w drugim kwartale 2011 r.
 • Przemysł walczy z kryzysem
  Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w sierpniu oceniany jest pozytywnie, podobnie jak przed miesiącem, choć gorzej, niż przed rokiem - podał w poniedziałek GUS.
 • Bezrobocie mocno spadło
  Bezrobocie jest coraz mniejsze. Na spadek liczby osób bez pracy wpłynął jednak nie rozwój gospodarki, a tradycyjnie, jak co roku, czynniki sezonowe.
 • Z miesiąca na miesiąc zarabiamy coraz mniej
  Analitycy Głównego Urzędu Statystycznego nie mają dla nas dobrych wieści. Choć zarabiamy więcej niż rok temu, to kwietniowe pensje były niższe od marcowych. To jednak i tak lepsze wyniki niż te, których spodziewali się ekonomiści.