• Wielka Brytania Lotnisko Heathrow
  W ubiegłym roku nad Wisłą osiedliło się 62 tys. osób. To najlepszy wynik od niemal dekady i pierwsza jaskółka emigracyjnych powrotów. Głównie z opuszczającej szeregi Unii Wielkiej Brytanii. Już wkrótce więcej osób będzie nad Wisłę przyjeżdżało, niż stąd wyjeżdżało – prognozują eksperci. Będziemy przyciągali obcokrajowców, chociaż chętniej widzielibyśmy powroty rodaków z emigracji.
 • Polska
  Najwyższa stopa bezrobocia w kwietniu wystąpiła w powiatach szydłowieckim, braniewskim i bartoszyckim, natomiast najmniejsze bezrobocie odnotowano w powiatach kępińskim, wolsztyńskim i poznańskim – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.
 • Spadające wykresy
  Stopa bezrobocia w Polsce w maju br. wyniosła 9,1 proc. - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny. W stosunku do kwietnia bezrobocie spadło o 0,4 pkt. proc., a wobec minionego roku o 1,6 pkt. proc. - dodał GUS.
 • Wykres
  Nadal rosną wynagrodzenia i zatrudnienie w przedsiębiorstwach. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w styczniu w porównaniu z tym samym czasem sprzed roku średnia płaca w firmach zatrudniających powyżej 9 osób wyniosła 3942 złote 79 groszy brutto, czyli była wyższa o 3,6 procent niż przed rokiem
 • W sierpniu w Polsce bezrobocie wyniosło 8,8 procent
  Choć bezrobocie w Polsce jest niższe niż w eurolandzie, to o wiele wyższe niż w sąsiednich Niemczech. Tak wynika z najnowszych danych, jakie podaje europejski urząd statystyczny Eurostat.
 • Wykres wzrostu
  Spada bezrobocie, rośnie sprzedaż detaliczna. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w lipcu stopa bezrobocia obniżyła się do 11,9%. To o 0,1 punktu procentowego mniej niż w czerwcu.
 • wzrost
  W lipcu w ujęciu rocznym przeciętne wynagrodzenie w polskich przedsiębiorstwach wzrosło o 3,5 procent i wyniosło 3964 złotych i 91 groszy. W przedsiębiorstwach zatrudnionych było ponad 5 milionów 531 tysięcy osób. To o 0,8 procent więcej niż w lipcu ubiegłego roku.
 • Ludzie zasłaniają twarze kartkami ze znakiem zapytania
  Bezrobocie w listopadzie wzrosło, choć nieznacznie, w porównaniu zarówno z październikiem, jak i listopadem 2012 roku - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Gdzie bezrobotnych jest najwięcej, a gdzie przybywa ich najszybciej? W jakich branżach przybywa miejsc pracy? Przyjrzeliśmy się dokładniej najnowszym danym GUS.
 • Poszukiwanie pracy - zdjęcie ilustracyjne
  W Polsce spada bezrobocie. GUS poinformował, że w czerwcu stopa bezrobocia wyniosła 13,2 procent, czyli była o 0,3 niższa niż w maju.
 • Spadaący wykres - zdjęcie ilustracyjne
  Spada bezrobocie - w maju wynosiło 13,5 procent, podczas gdy w kwietniu - 14 procent. Wciąż jednak jest wyższe niż przed rokiem - w 2012 roku w maju stopa bezrobocia wyniosła 12,6 procent.