• Gwardia
  TVP1 od 24 listopada, w każdy wtorek o godz. 22:10 będzie emitować ukraiński serial "Gwardia" opowiadający o powstaniu ochotniczej Gwardii Narodowej złożonej z uczestników walk na kijowskim Majdanie. W czteroodcinkowej produkcji wystąpili m.in.: Aleksie Gorbunow, Dmitrij Stupka, Wiktoria Tokmanienko i Wano Jantbelidze.
 • Papież Franciszek
  Około 130 włoskich policjantów - nie licząc watykańskiej żandarmerii - zapewnia bezpieczeństwo na Placu św. Piotra i w jego najbliższych okolicach. Dowiedziała się o tym włoska agencja ANSA, zapowiadając wzmocnienie środków bezpieczeństwa podczas niedzielnych i środowych spotkań Franciszka z pielgrzymami.
 • Krajobraz po walkach w Kijowie
  Porozumienie między władzami Ukrainy a opozycją niczego nie zmieni - twierdzi rosyjski ekspert. Uważa on, że o tym, kto będzie rządził krajem zdecydują, tak jak w starożytnym Rzymie pretorianie, nacjonaliści z Majdanu.
 • Gwardia Szwajcarska
  Najmniejsza i najstarsza armia świata, istniejąca od XVI wieku. A do tego prawdopodobnie jedna z najdokładniej wyszkolonych. Gwardia Szwajcarska - choć wygląda jak aktorzy grający w kostiumowym przedstawieniu - to w rzeczywistości najlepsi żołnierze, rekrutowani zgodnie z tradycją wyłącznie spośród Szwajcarów, katolików, o nieposzlakowanej opinii.
 • Jatinderpal Singh Bhullar
  Jedną z wizytówek elitarnej Szkockiej Gwardii pełniącej straż przed Pałacem Buckingham są efektowne czarne czapki z niedźwiedziego futra. Jednak jest jeden wyjątek - 25-letni brodaty sikh Jatinderpal Singh Bhullar, który podczas warty na głowie ma czarny turban.
 • Crazy horse
  Le Crazy Horse de Paris to najbardziej awangardowy paryski kabaret, który swoją sławę zawdzięcza oszałamiającym pokazom. W trakcie londyńskich występów tancerki prezentowały się w kostiumach inspirowanych mundurami Gwardii Królewskiej. Zobacz galerię!