• Grzegorz Hajdarowicz
  "Potrzebujemy gazety, która ma opinię niezależnej i ogólnopolski zasięg" - przyznaje anonimowo polityk PiS. To może wyjaśniać, dlaczego minister skarbu złożył do prokuratury doniesienie na prywatyzację "Rzeczpospolitej".
 • Jak pogorszyć warunki pracy, obniżyć jej koszty i pozbyć się niewygodnych pracowników? Podzielić przedsiębiorstwo na kilka spółek. Tak zrobił wydawca "Rzeczpospolitej" i "Parkietu".
 • Media
  Duże zmiany w wydawnictwie Grupa Gremi należącym do Grzegorza Hajdarowicza. W grę wchodzi podział tytułów na dwie spółki, zwolnienie do 157 osób, a także przeniesienie części pracowników do biur w Raszynie.
 • Bogusław Chrabota
  Od lat dziewięćdziesiątych był związany z telewizją Polsat. Teraz Bogusław Chrabota będzie nowym naczelnym "Rzeczpospolitej" - podaje "Puls Biznesu".
 • Mamy do czynienia z taką wprost ingerencją polityka, szefa partii politycznej w wolne media - tak rzecznik rządu Paweł Graś komentował w radiowej Jedynce wczorajszą wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego. Szef PiS stwierdził, że oczekuje przywrócenia Cezarego Gmyza do pracy w "Rzeczpospolitej".
 • Grzegorz Hajdarowicz
  Eurodeputowany Marek Siwiec uważa, że Grzegorz Hajdarowicz zwalniając kierownictwo "Uważam Rze" i rozbijając zespół tygodnika, popełnił błąd. "Powinien przeprowadzić rozsądne negocjacje" - mówi Siwiec.
 • Rafał Ziemkiewicz
  Tak więc dołączam do tych 12,5 procenta Polaków, którzy są bez pracy. Jak to pisał Kurt Vonnegut junior - zdarza się - pisze na Facebooku Rafał Ziemkiewicz, do niedawna publicysta "Uważam Rze". W ten sposób dołączył do grona "autorów niepokornych", którzy po wyrzuceniu Pawła Lisickiego ogłosili koniec swojej współpracy z tygodnikiem.
 • Paweł Lisicki
  Paweł Lisicki stracił stanowisko redaktora naczelnego "Uważam Rze". W poniedziałek z tygodnika zwolniono Michała Karnowskiego. Jest już nazwisko następcy Lisickiego. Po tej dymisji publicyści "Uważam Rze" zgodnie postanowili zakończyć współpracę z tygodnikiem.
 • Tomasz Lis
  Naczelny "Newsweeka" oraz twórca portalu natemat.pl w ostrych słowach zaatakował autorów "niepokornych", czyli: Piotra Zarembę, braci Karnowskich, Pawła Lisickiego i Bronisława Wildsteina. Ten pierwszy odpowiedział Tomaszowi Lisowi na łamach portalu wpolityce.pl.
 • Grzegorz Hajdarowicz
  Grzegorz Hajdarowicz rozmawia z Piotrem Najsztubem o trotylowej aferze. Właściciel "Rzeczpospolitej" nie kryje żalu do redaktora naczelnego Tomasza Wróbleweskiego - "Zrobił mnie w konia, że dał taki tytuł"- mówi Hajdarowicz. Cezarowi Gmyzowi zarzuca w wywiadzie nierzetelność, ujawnia też kulisy spotkania z Pawłem Grasiem.