• Grzegorz Hajdarowicz
  "Potrzebujemy gazety, która ma opinię niezależnej i ogólnopolski zasięg" - przyznaje anonimowo polityk PiS. To może wyjaśniać, dlaczego minister skarbu złożył do prokuratury doniesienie na prywatyzację "Rzeczpospolitej".
 • Jak pogorszyć warunki pracy, obniżyć jej koszty i pozbyć się niewygodnych pracowników? Podzielić przedsiębiorstwo na kilka spółek. Tak zrobił wydawca "Rzeczpospolitej" i "Parkietu".
 • Media
  Duże zmiany w wydawnictwie Grupa Gremi należącym do Grzegorza Hajdarowicza. W grę wchodzi podział tytułów na dwie spółki, zwolnienie do 157 osób, a także przeniesienie części pracowników do biur w Raszynie.
 • Bogusław Chrabota
  Od lat dziewięćdziesiątych był związany z telewizją Polsat. Teraz Bogusław Chrabota będzie nowym naczelnym "Rzeczpospolitej" - podaje "Puls Biznesu".
 • Mamy do czynienia z taką wprost ingerencją polityka, szefa partii politycznej w wolne media - tak rzecznik rządu Paweł Graś komentował w radiowej Jedynce wczorajszą wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego. Szef PiS stwierdził, że oczekuje przywrócenia Cezarego Gmyza do pracy w "Rzeczpospolitej".
 • Grzegorz Hajdarowicz
  Grzegorz Hajdarowicz rozmawia z Piotrem Najsztubem o trotylowej aferze. Właściciel "Rzeczpospolitej" nie kryje żalu do redaktora naczelnego Tomasza Wróbleweskiego - "Zrobił mnie w konia, że dał taki tytuł"- mówi Hajdarowicz. Cezarowi Gmyzowi zarzuca w wywiadzie nierzetelność, ujawnia też kulisy spotkania z Pawłem Grasiem.
 • Grzegorz Hajdarowicz i Paweł Graś
  Politycy PiS chcą, aby rzecznik rządu Paweł Graś podał szczegóły swojego spotkania z Grzegorzem Hajdarowiczem - właścicielem Presspubliki, wydawcy "Rzeczpospolitej". Chodzi o spotkanie, do którego doszło na kilka godzin przed publikacją artykułu "Trotyl we wraku Tupolewa".
 • Grzegorz Hajdarowicz
  Właściciel "Rzeczpospolitej" opowiada o kulisach publikacji o trotylu. "Byłem zszokowany tą informacją" - przyznaje Grzegorz Hajdarowicz. Ale jak zapewnia, przed ukazaniem się gazety w kioskach artykułu nie czytał.
 • W noc przed publikacją tekstu "Rzeczpospolitej" na temat rzekomego odkrycia śladów trotylu na wraku tupolewa rzecznik rządu Paweł Graś spotkał się z właścicielem "Rz" Grzegorzem Hajdarowiczem. Tomasz Wróblewski w rozmowie z dziennik.pl zaprzeczył, by brał udział w tym spotkaniu.
 • Pierwsza strona "Rz" z artykułem o trotylu
  Osoby odpowiedzialne za ukazanie się artykułu "Trotyl we wraku tupolewa" poniosą daleko idące konsekwencje, jeżeli okaże się, że wprowadziły czytelników w błąd - poinformowali Rada Nadzorcza i właściciel dziennika "Rzeczpospolita" Grzegorz Hajdarowicz.