• Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk
  Katarzyna Zybertowicz, żona prof. Andrzeja Zybertowicza, poprosiła RPO o interwencję w sprawie "próby zastraszenia i finansowego zniszczenia męża". Chodzi o wezwanie przedsądowe byłych opozycjonistów, którzy żądają przeprosin w mediach i wpłaty 50 tys. zł na WOŚP. RPO odpowiedział. Osobny list napisała również żona Władysława Frasyniuka: "Apeluję do Panów Ministrów wrażliwości i serca...".
 • Córka i żona zmarłego Pawła Adamowicza
  "Cisza. Dzisiaj potrzebna jest nam cisza. Ale cisza nie może oznaczać milczenia, bo ono jest bliskie obojętności" - mówiła w Bazylice Mariackiej żona zmarłego Pawła Adamowicza, Magdalena. - "Wszyscy musimy zrobić rachunek sumienia. Co robiliśmy, gdy obok działo się zło, niesprawiedliwość, gdy padały złe słowa. Pawła, naszą rodzinę, dotknęło wiele niegodziwości. To nas bolało, ale Paweł brał to na swoje barki".
 • Lech Wałęsa
  Dokumenty znalezione w domu generała Czesława Kiszczaka nie zmienią najnowszej historii Polski - uważa Aleksander Hall. Historyk i działacz opozycji mówił w Radiu Gdańsk, że pewne fakty z lat 70. są dobrze znane. A ocenianie Lecha Wałęsy wyłącznie przez pryzmat tamtych lat jest niesprawiedliwe. 
 • To był wielki Polak, główny strateg Solidarności. Podejmował działania obarczone największym ryzykiem, które miały największe konsekwencje dla późniejszego rozwoju sytuacji w Polsce. Tak o zmarłym Tadeuszu Mazowieckim mówi opozycjonista z czasów PRL i minister w jego rządzie, Aleksander Hall.
 • Tusk dał prawdziwą szkołę polskim dzieciom
  Rodzice wysłali już tysiąc listów do premiera. Są wściekli, bo nie wiedzą, kiedy ich dzieci rozpoczną naukę.
 • Katarzyna Hall
  Szefowa tego resortu najpierw twardo obstawała przy swoim. Tuż przed wyborami zmiękła pod naciskiem. Ale okazuje się, że jej deklaracje to tylko słowa nie poparte żadnymi dokumentami. Dlatego obietnica może okazać się pusta.
 • Minister Hall ocenia swoje rządy. Oto, czym się chwali
  Minister Katarzyna Hall jest uważana za jednego z najgorszych szefów resortów w rządzie Donalda Tuska. Minister edukacji uważa jednak, że nie ma się czego wstydzić i wylicza swe osiągnięcia.
 • Przedszkolaki
  Pięcioletnie dzieci, które w przyszłym roku nie pójdą do szkoły, przez dwa lata będą się uczyły tego samego. To kolejna absurdalna konsekwencja zamieszania wokół nieprzygotowanej reformy oświaty.
 • Premier: Wszystkie sześciolatki w szkołach od 1 września 2013 r.
  Premier Donald Tusk zapowiedział przesunięcie o rok wprowadzenia obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Jego zdaniem, wprowadzenie obowiązku od 1 września 2013 r. pozwoli lepiej przygotować się szkołom na przyjęcie sześcioletnich dzieci.
 • Sejm odrzucił wniosek PiS ws. obywatelskiego projektu o sześciolatkach
  Sejm odrzucił w piątek wniosek o niezwłoczne przystąpienie do drugiego czytania obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Projekt zakłada m.in. wycofanie się z wprowadzenia obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Sejm zajmie się nim w nowej kadencji.