• Przejście graniczne
  Rosyjscy obywatele omijają handlowe restrykcje na linii Rosja - Unia Europejska. Przyjeżdżają na zakupy do Polski. Liczba przekroczeń na granicy z Obwodem Kaliningradzkim może sięgnąć 7,5 miliona.
 • Kreml w Moskwie
  Moskwa wprowadza embargo na kolejne produkty pochodzące z Ukrainy. Od jutra będzie obowiązywał zakaz sprowadzania do Rosji ukraińskiej soi, mąki sojowej, słonecznika i kaszy kukurydzianej. Według Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego, w tych ukraińskich produktach wielokrotnie stwierdzono naruszenia rosyjskich norm.
 • Sad owocowy
  Rosja może wprowadzić embargo na import owoców ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Do takich informacji dotarła agencja Ria Novosti. Choć Moskwa oficjalnie twierdzi, że nie zamierza odpowiadać sankcjami na unijne sankcje, to faktycznie ograniczenia w handlu należy uznawać za działanie odwetowe.
 • Kurze udka
  Rosja może w przyszłym tygodniu zawiesić import drobiu ze Stanów Zjednoczonych. Moskwa rozważa też wprowadzenie embarga na sprowadzanie owoców z Grecji. O zamiarze wprowadzenia tych restrykcji poinformowała Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego.
 • Surowe mięso
  Rosyjskie służby fitosanitarne zakwestionowały jakość dwóch partii polskiego mięsa. W stosunku do firm, z których pochodzi mięso wprowadzono nadzwyczajne rygory kontroli laboratoryjnych.
 • Szef polskiego MSZ Radosław Sikorski
  Unia Europejska rozszerzyła dziś do 61 listę osób objętych sankcjami za destabilizację sytuacji na Ukrainie. Wpisała też na czarną listę 2 krymskie firmy. Decyzję podjęli ministrowie spraw zagranicznych Wspólnoty na spotkaniu w Brukseli.
 • Kreml, Moskwa
  Jedni się boją, inni traktują z góry kontrahentów zza Bugu. A przecież, żeby podpisać umowę z Rosjanami, trzeba się z nimi zakolegować.
 • Silosy ze zbożem
  Bliżej handlowych ułatwień między Unią Europejską a Ukrainą. Przewidziano jednak wyjątki - Unia ograniczy liczbę produktów "wrażliwych" takich jak: zboża, wieprzowina, wołowina i drób, które będą importowane bez cła, by nie naruszyć interesów producentów we Wspólnocie.
 • Minister spraw zagranicznych Rosji powiedział, że jego kraj nie zerwie relacji handlowych z Ukrainą w wypadku podpisania umowy stowarzyszeniowej tego kraju z Unią Europejską. Jednak wtedy Kijów prawdopodobnie nie będzie mógł liczyć na preferencje w handlu z Rosją.
 • Przejście graniczne - zdjęcie ilustracyjne
  Rosjanie z Obwodu Kaliningradzkiego szturmują Polskę. Polski konsulat w Kaliningradzie wydał właśnie stutysięczną Kartę Małego Ruchu Granicznego. Pozwala ona Rosjanom wjechać bez wiz do Polski na obszar do około 50 kilometrów od granicy. Rosjanie przyjeżdżają głównie na zakupy do Olsztyna czy Trójmiasta, ale także, aby zwiedzać Polskę.