• Zwolnieni dziennikarze
  Rośnie lista dziennikarzy zwolnionych z TVP. Po przejęciu władzy w telewizji przez byłego polityka PiS-u, Jacka Kurskiego czystki objęły pion informacji - "Wiadomości", "Panoramę" i TVP Info. Z pracą musieli się pożegnać nie tylko wieloletni dziennikarze polityczni, ale i młodzi reporterzy, którzy trzymają się z dala od Wiejskiej.
 • Krystyna Pawłowicz w Sejmie
  Krystyna Pawłowicz w formie. Posłanka PiS napisała na Facebooku, jaki los powinien spotkać dziennikarzy TVP po wejściu w życie tak zwanej małej ustawy medialnej przygotowanej przez Prawo i Sprawiedliwość.
 • Tomasz Lis
  Tomasz Lis udzielił wywiadu "Gazecie Wyborczej". Ale w mediach społecznościowych rzadziej komentowano jego wypowiedzi na temat podziałów w polskiej polityce i konsekwencji nadchodzących wyborów. Znacznie częściej personalnie atakowano redaktora naczelnego "Newsweeka". I to poniżej pasa. Insynuacje mają trafić do prokuratury.
 • Słynne dzieci znanych rodziców, czyli ...
  Niedaleko pada jabłko od jabłoni, głosi powszechnie znane powiedzenie, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że w rodzimej telewizji i świecie mediów ma ono wiele egzemplifikacji. Oto kilka przykładów popularnych dziennikarzy, którzy poszli w ślady swoich znanych rodziców.
 • Hanna Lis
  Hanna Lis wielokrotnie krytykowała brukowce i plotkarską prasę, tym razem jednak, przybrała znacznie ostrzejszy ton. Co wywołało tak duże oburzenie prezenterki "Panoramy"?
 • Hanna Lis
  Hanna Lis, po 3-letniej przerwie powraca do telewizji. Dziennikarka już niebawem poprowadzi serwis informacyjny "Panorama" na antenie TVP2. Czy nowa współpraca zakończy się równie burzliwie, jak jej wcześniejsze wyzwania zawodowe? Oto zarys kariery medialnej Hanny Lis.