• 6 najczęstszych błędów
  Właściwa higiena jamy ustnej jest kluczem do zdrowia naszych zębów. Niestety większość z nas popełnia błędy, które narażają nasze zęby na rozwój próchnicy, infekcje dziąseł lub erozję szkliwa.
 • Sok pomarańczowy
  W upalne dni częściej sięgamy po zimne i gazowane napoje. Działają na nasz organizm orzeźwiająco, ale zawarte w nich kwasy i spore ilości cukru sieją spustoszenie w jamie ustnej. Zbyt schłodzone mogą powodować pęknięcia szkliwa i doprowadzić do nadwrażliwości zębów. To ryzyko można zminimalizować pijąc napoje przez słomkę – przekonują naukowcy z Academy of General Dentistry.
 • Aparat ortodontyczny na zębach
  Dbanie o zęby z założonym aparatem wymaga od nas więcej pracy i zaangażowania, a samo szczotkowanie trwa nieco dłużej. Jednak dzięki licznym akcesoriom nie musimy się siłować ze zwykłą szczoteczką. W co warto zainwestować podczas noszenia aparatu?
 • Dziecko powinno polubić mycię zębów
  56 proc. polskich 3-latków ma zęby zaatakowane próchnicą, a 61 proc. nigdy nie było u stomatologa. W przypadku 6-latków, to już 86 proc. dzieci zmagających się z próchnicą – wynika z danych ogólnopolskiego programu „Monitoring Zdrowia Jamy Ustnej”.