• Przeszukiwanie okrętu
  Hiszpańska policja we współpracy z portugalskimi organami ścigania przejęła niedaleko przygranicznej miejscowości Cangas okręt podwodny z 3 tonami kokainy na pokładzie. Do popołudnia w poniedziałek hiszpańska prokuratura postawiła zarzuty dwóm członkom załogi.
 • Ile kosztuje jazda po Europie?
  Winiety, opłaty na bramkach, elektroniczne systemy poboru należności - różnią się metody i stawki, lecz zbieżna pozostaje konieczność płacenia za korzystanie z autostrad i tuneli w wielu europejskich państwach. Zanim wyruszysz w podróż, dowiedz się, gdzie, ile i jak zapłacisz.
 • Pier, Rugia, Niemcy
  Czy macie już wakacyjne plany? Jeśli nudzą was oczywiste kierunki, wybierzcie miejsca słabiej widoczne na mapie - tajemnicze wyspy. Wiele z nich to prawdziwie dzikie zakątki, gdzie doświadczycie kontaktu z nieskażoną przyrodą, inne z kolei zyskały sławę dzięki niezwykłej przeszłości. W tym roku poczujcie się odkrywcami!
 • Prognozy na 2015 rok - Wenezuela
  Wszystkiego nie da się przewidzieć. Na pewno w nadchodzącym roku też nastąpią wydarzenia zupełnie niespodziewane - których nie uwzględniliśmy na liście naszych typów na rok 2015. Być może niektóre z tych, które wybraliśmy, się nie wydarzą. Większość z nich jednak będzie miało miejsce i na pewno wszystkie z wytypowanych przez nas krajów warto w przyszłym roku uważnie obserwować. Oto prognozy na 2015 rok.
 • Renomowany brukselski ośrodek Lisbon Council mówi o rosnącej konkurencji południa Unii Europejskiej, przewiduje koniec kryzysu i przestrzega, że swoje przewagi traci Europa Środkowa, w tym Polska.
 • Polskie firmy doradztwa personalnego otrzymują coraz więcej aplikacji od specjalistów z Portugalii, Hiszpanii czy Włoch. Potwierdzają się tym samym tezy DGP sprzed miesiąca, gdy pisaliśmy o tym, że kryzys gospodarczy zmienia migracyjną mapę Europy.
 • "Independent": sankcje wobec Iranu odbiją się na eurostrefie
  Najbardziej zadłużone państwa strefy euro są zarazem najbardziej zależne od handlu z Iranem i najboleśniej odczują nowe sankcje, które UE w ślad za USA planuje nałożyć na Teheran - twierdzi "The Independent".
 • Kolejny unijny bankrut wyciąga rękę po pieniądze
  Nie tylko Grecja nie daje sobie rady ze zdobyciem pieniędzy na spłatę długów. Kolejny kraj, który już wcześniej poprosił o pożyczkę, znów błaga o pomoc. Jeśli nie dostanie gotówki, to rząd będzie musiał ogłosić bankructwo.
 • Portugalia będzie ostatnim krajem, który wystąpił o unijną pomoc - uspokajają europejscy ministroe finansów
  Ministrowie finansów UE, w tym Hiszpanii oraz komisarz ds. walutowych, rozpoczynając na Węgrzech nieformalne posiedzenie, uspokajali w piątek, że Portugalia będzie ostatnim krajem eurolandu, który korzysta z pomocy finansowej z powodu kryzysu zadłużenia.
 • Toną kolejne państwa Unii
  Już nie tylko Irlandia, czy Grecja mają problemy. Przed widmem wyciągnięcia ręki o pomoc do Komisji Europejskiej stoją kolejne dwa państwa. Ich wiarygodność kredytowa jest coraz niższa, a analitycy ostrzegają, że kłopoty tych krajów może zagrozić europejskiej gospodarce.