• Donald Tusk przemawia w czasie szczytu na Malcie
  Postulaty Londynu będą bardzo trudne do spełnienia. Tak szef Rady Europejskiej Donald Tusk skomentował kwestie, jakie Wielka Brytania chce wynegocjować przed referendum w sprawie przyszłości tego kraju w Unii. Premier David Cameron kilka dni temu w liście do Tuska przedstawił swoje oczekiwania.
 • Ewa Kopacz i David Cameron
  Odważne słowa ministra ds. europejskich Rafała Trzaskowskiego. Jego zdaniem to m.in. pod wpływem rozmów z Ewą Kopacz brytyjski premier "zmienił swoją taktykę" w stosunku do imigrantów.
 • David Cameron
  Brytyjski premier David Cameron wystąpił z zapowiadanym od kilku dni przemówieniem w sprawie polityki imigracyjnej. Cameron musiał zareagować na najnowszą statystykę, która wskazuje na dalszy wzrost imigracji nad emigracją - w zeszłym roku o ponad ćwierć miliona. Imigracja z państw Unii Europejskiej rośnie o połowę szybciej niż z reszty świata.
 • Wielka Brytania
  Komisja Europejska nie mówi zdecydowanego "nie" propozycjom premiera Davida Camerona dotyczącym polityki imigracyjnej. Bruksela zapowiedziała, że przyjrzy się kwestiom na które zwrócił uwagę szef brytyjskiego rządu w dzisiejszym przemówieniu
 • Brytyjski urząd statystyczny ujawnił najnowsze dane o imigracji, która urosła do problemu wyborczego numer jeden. Imigracja z państw Unii Europejskiej rośnie przy tym o połowę szybciej niż z reszty świata.
 • Wielka Brytania znów się buntuje przeciw swobodnej polityce imigracyjnej. David Cameron po raz kolejny zapowiada zmniejszenie ulg dla imigrantów. Politycy populistycznej UKIP za wzór stawiają Szwajcarię i Australię. A ja sądzę, że polscy czy litewscy przybysze padli ofiarą politycznej poprawności Wyspiarzy. Bo to nie imigranci z krajów europejskich są problemem, ale słabo integrujący się przybysze z krajów islamskich i to oni stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii.
 • Brytyjski premier David Cameron
  W majowych eurowyborach brytyjska Polonia zrewanżuje się Davidowi Cameronowi za jego niedawne antyimigracyjne wypowiedzi. Takie wyniki przynosi błyskawiczny sondaż badający nastroje wśród Polaków na Wyspach.