• Wielka Brytania Lotnisko Heathrow
  W ubiegłym roku nad Wisłą osiedliło się 62 tys. osób. To najlepszy wynik od niemal dekady i pierwsza jaskółka emigracyjnych powrotów. Głównie z opuszczającej szeregi Unii Wielkiej Brytanii. Już wkrótce więcej osób będzie nad Wisłę przyjeżdżało, niż stąd wyjeżdżało – prognozują eksperci. Będziemy przyciągali obcokrajowców, chociaż chętniej widzielibyśmy powroty rodaków z emigracji.
 • Afrykańscy i europejscy przywódcy na szczycie ws. kryzysu migracyjnego, Valletta, Malta
  Przywódcy Unii Europejskiej i Afryki krajów członkowskich spotkali się w stolicy Malty, Valletcie, by rozmawiać o współpracy w obliczu kryzysu migracyjnego. Wspólnota zdaje bowiem sobie sprawę, że temu wyzwaniu nie jest w stanie stawić czoła sama. Polska na tym spotkaniu reprezentowana jest przez premiera Czech.
 • fot. Tomasz Duda @freshmintstudio.com
  Tuż przed wyborami w Wielkiej Brytanii Polacy rozkręcają tam kontrowersyjną kampanię społeczną. Pod dwuznacznym hasłem "Bloody foreginers" będą zachęcać wszystkich imigrantów i mniejszości etniczne, by… honorowo oddawali krew.
 • Polska na mapie Europy
  Rok w którym napływ imigrantów do Polski przewyższy liczbę emigrujących jest bliski - twierdzi część ekspertów, mimo ostrożnych prognoz GUS. Chętnie osiedlają się u nas mieszkańcy Wschodu. Nie tylko Bliskiego.
 • Ewa Kopacz i David Cameron
  Odważne słowa ministra ds. europejskich Rafała Trzaskowskiego. Jego zdaniem to m.in. pod wpływem rozmów z Ewą Kopacz brytyjski premier "zmienił swoją taktykę" w stosunku do imigrantów.
 • Brytyjski urząd statystyczny ujawnił najnowsze dane o imigracji, która urosła do problemu wyborczego numer jeden. Imigracja z państw Unii Europejskiej rośnie przy tym o połowę szybciej niż z reszty świata.
 • Wielka Brytania znów się buntuje przeciw swobodnej polityce imigracyjnej. David Cameron po raz kolejny zapowiada zmniejszenie ulg dla imigrantów. Politycy populistycznej UKIP za wzór stawiają Szwajcarię i Australię. A ja sądzę, że polscy czy litewscy przybysze padli ofiarą politycznej poprawności Wyspiarzy. Bo to nie imigranci z krajów europejskich są problemem, ale słabo integrujący się przybysze z krajów islamskich i to oni stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii.
 • Emigranci wyjeżdżają z Polski
  Nie było gwałtownego wzrostu bezrobocia, gospodarka broniła się przed kryzysem, a mimo to Polacy masowo wyjeżdżali za pracą za granicę. Gdyby nie to, kolejki do pośredniaków w kraju byłyby jeszcze dłuższe.
 • Norwegia
  Oslo planuje uderzyć m.in. w gastarbeiterów znad Wisły, choć to nie oni przodują w transferowaniu środków z zasiłków i emerytur za granicę. Statystykę nabijają emeryci, którzy starość spędzają w ciepłych krajach.