• Angela Merkel i Francois Hollande
  Prezydent Francji Francois Hollande i kanclerz Niemiec Angela Merkel zademonstrowali w czwartek podczas konsultacji międzyrządowych w Metz zgodne stanowisko wobec kryzysu wywołanego masowym napływem imigrantów do Europy.
 • Marine Le Pen
  Kto z francuskich prawicowych polityków jest w stanie pokonać prezydenta, Francoisa Hollande’a? Zdaniem 60 proc. Francuzów - Marine Le Pen. Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Journal du dimanche" wynika, że przywódczyni Frontu Narodowego miałaby większe szanse w przyszłorocznych wyborach prezydenckich niż były prezydent, Nicolas Sarkozy.
 • Francja nie chce już wpuszczać imigrantów
  Rząd francuski skrócił o połowę listę zawodów otwartych dla cudzoziemców spoza Unii Europejskiej, którzy mogą legalnie imigrować do Francji. Lista  obejmuje posady, na które trudno znaleźć kandydatów na francuskim rynku pracy.
 • Francuzi chcą ograniczyć dostęp do swojego rynku pracy
  Francuski minister spraw wewnętrznych Claude Gueant polecił zaostrzyć kryteria przyznawania cudzoziemcom zezwoleń na pracę, aby zmniejszyć o połowę legalną imigrację zarobkową - podały w środę francuskie media.
 • Prezydent Nicolas Sarkozy i premier Silvio Berlusconi domagają się modyfikacji układu z Schengen
  Premier Włoch Silvio Berlusconi i prezydent Francji Nicolas Sarkozy porozumieli się we wtorek w Rzymie w sprawie konieczności wspólnego rozwiązania kryzysu powstałego w związku z masowym napływem imigrantów, a także dokonania zmian w układzie z Schengen.
 • We Francji napad na policjanta gorszy niż poligamia
  Francja nie wprowadzi - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - możliwości odbierania swojego obywatelstwa za poligamię - ogłosił w poniedziałek prezydent Nicolas Sarkozy. Potwierdził natomiast, że kara taka będzie grozić za napaść na policjanta.