• Lidia Geringer de Oedenberg, Kazimierz Michał Ujazdowski, Barbara Kudrycka
  Czy Polska powinna mieć możliwość wyboru, których imigrantów z Afryki Północnej i Syrii chce przyjąć, a których nie? Czym skończy się przysłanie do Polski kilku tysięcy muzułmańskich uchodźców? I co można zrobić, by powstrzymać falę uciekinierów do Europy? O tym Dominika Ćosić rozmawiała z europosłami: Lidią Geringer de Oedenberg, Kazimierzem Ujazdowskim i Barbarą Kudrycką.
 • Flaga Unii Europejskiej
  Unia Europejska deklaruje wzmocnienie działań w sprawie imigracji. Propozycje zapisano w projekcie wniosków ze szczytu, który dziś o 16.00 rozpoczyna się w Brukseli. W dokumencie jest mowa o przygotowaniu do operacji przeciwko przemytnikom imigrantów z Afryki, wzmocnieniu misji patrolowych na Morzu Śródziemnym i o przyjmowaniu uchodźców przez unijne kraje.
 • Szatański plan Kadafiego. Chciał urządzić piekło we Włoszech
  Szef włoskiej dyplomacji Franco Frattini zdradził, że Muammar Kadafi chciał urządzić piekło we Włoszech. Plan zaczął już przynosić efekty, jednak szybka ofensywa powstańców powstrzymała szalony plan dyktatora.
 • Libijski przywódca Muammar Kadafi
  Przywódca Libii Muammar Kadafi, którego oddziały walczą z powstaniem w kraju, zagroził w piątek Unii Europejskiej zaprzestaniem wspierania walki z międzynarodowym terroryzmem i nielegalną imigracją - podała oficjalna agencja Jana.
 • Fala imigrantów ma zostać wywołana przez chaos i konflikt w Libii
  Ministerstwo spraw wewnętrznych Włoch poszukuje w całym kraju 50 tysięcy miejsc w związku z możliwością przybycia w ciągu miesiąca takiej liczby uchodźców z północnej Afryki - podała w piątek Ansa, powołując się na źródła w resorcie.
 • Manifestacja zwolenników libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego
  Władze Libii poinformowały UE, że zerwą współpracę z Unią w kwestiach dotyczących nielegalnej emigracji do Europy, jeśli UE będzie wspierać prodemokratyczne siły w Libii - poinformowały w niedzielę Węgry, które sprawują przewodnictwo UE.