• Imigranci
  Rząd Włoch wyrazi niebawem zgodę na użycie siły wobec imigrantów, którzy nie pozwalają się zidentyfikować. Na 144 tysiące przybyłych w tym roku odmówiło tego czterdzieści tysięcy.
 • Włoska wyspa Lampedusa
  Na włoskiej wyspie Lampedusa rozpoczęto w czwartek pospieszną repatriację nielegalnych imigrantów z Tunezji. Operację tę przyspieszono w obawie przed powtórzeniem się gwałtownych zamieszek, wywołanych przez nich w proteście przeciwko odsyłaniu ich do domu.
 • Szatański plan Kadafiego. Chciał urządzić piekło we Włoszech
  Szef włoskiej dyplomacji Franco Frattini zdradził, że Muammar Kadafi chciał urządzić piekło we Włoszech. Plan zaczął już przynosić efekty, jednak szybka ofensywa powstańców powstrzymała szalony plan dyktatora.
 • Imigranci na Lampedusie
  1240 imigrantów przybyło w piątek sześcioma łodziami i małymi statkami na włoską wyspę Lampedusa. Ta rekordowa liczba świadczy o nasileniu się napływu uchodźców z północnej Afryki.
 • Prezydent Nicolas Sarkozy i premier Silvio Berlusconi domagają się modyfikacji układu z Schengen
  Premier Włoch Silvio Berlusconi i prezydent Francji Nicolas Sarkozy porozumieli się we wtorek w Rzymie w sprawie konieczności wspólnego rozwiązania kryzysu powstałego w związku z masowym napływem imigrantów, a także dokonania zmian w układzie z Schengen.
 • Fala imigrantów ma zostać wywołana przez chaos i konflikt w Libii
  Ministerstwo spraw wewnętrznych Włoch poszukuje w całym kraju 50 tysięcy miejsc w związku z możliwością przybycia w ciągu miesiąca takiej liczby uchodźców z północnej Afryki - podała w piątek Ansa, powołując się na źródła w resorcie.