• Rodzina i walizki
  Kilka lat temu Dima Garbowski postanowił wraz z żoną i 3-letnią córką opuścić rodzinny Kijów, by zacząć nowe życie w Polsce. Przygody związane z emigracją opisał w książce "Polak z Ukrainy". O powodach swojej decyzji, a także o szoku kulturowym, jaki przeżywa ukraiński imigrant po przylocie do Warszawy, Dima opowiedział w rozmowie z dziennik.pl
 • fot. Tomasz Duda @freshmintstudio.com
  Tuż przed wyborami w Wielkiej Brytanii Polacy rozkręcają tam kontrowersyjną kampanię społeczną. Pod dwuznacznym hasłem "Bloody foreginers" będą zachęcać wszystkich imigrantów i mniejszości etniczne, by… honorowo oddawali krew.
 • Londyn
  Brytyjski minister obrony wycofał się z ostrych sformułowań na temat imigracji, których użył przedwczoraj w wywiadzie z BBC. Minister Michael Fallon mówił o "zalewie" imigrantów i "oblężeniu" brytyjskich miast. Teraz uznał, że się "źle wyraził" i "użył słów, których normalnie by nie użył".
 • Zbigniew Parafianowicz
  Bogata Północ do tej pory nie znała problemu bezrobocia. Kraje takie jak Holandia, Wielka Brytania czy Szwecja były mekką dla pracowników z Polski. Czasy się jednak zmieniają. Politykom w tych państwach coraz trudniej ukryć niechęć do polskiego hydraulika, sprzedawcy, budowlańca.
 • Hydraulik - zdjęcie ilustracyjne
  Europa, choć powoli wychodzi z recesji, coraz wyraźniej gra na antyimigranckich sentymentach związanych z rynkiem pracy. Ofiarą nagonki, która ma miejsce głównie w Holandii i Wielkiej Brytanii coraz częściej padają Polacy. Nie tylko ci, którzy wykonują proste prace.