• Angela Merkel
  Niemieckiej kanclerz Angeli Merkel przypada w obecnym kryzysie w Europie rola przywódcza, wynikająca nie tylko z politycznego i ekonomicznego potencjału kraju, lecz także z faktu, że jest ona współodpowiedzialna za problemy w UE - pisze "Sueddeutsche Zeitung".
 • Imigranci
  NATO zgadza się na pomoc Turcji w walce z kryzysem migracyjnym. Poinformowali o tym w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oraz amerykański sekretarz obrony Ashton Carter.
 • Syryjscy uciekinierzy w rejonie granicznego miasta Bab al-Salam
  Tureckie władze zapewniają, że nadal będą przyjmować uciekinierów z Syrii, choć możliwości pomocy dla ludzi przybywających z sąsiedniego kraju są coraz mniejsze.
 • Obóz dla uchodźców w Dunkierce we Francji
  Turcja ma moralny i prawny obowiązek przyjmowania syryjskich uchodźców - uważają szefowie dyplomacji państw Unii Europejskiej. Obecna sytuacja na granicy turecko-syryjskiej była jednym z tematów ministerialnych obrad w Amsterdamie. Brał w nich też udział turecki minister Mevlut Cavusoglu.
 • Imigranci
  Osiemnaście osób utonęło podczas przeprawy przez Morze Egejskie. Imigranci usiłowali w nocy przepłynąć z Turcji do Grecji. Czternastometrowa, drewniana łódź, którą płynęli, wywróciła się i zatonęła. Do tragedii doszło około dwóch mil od brzegu w pobliżu tureckiego miasta Bodrum.
 • Szczyt Unii Europejskiej
  Jest porozumienie Unii Europejskiej z Turcją o współpracy w walce z kryzysem migracyjnym. Decyzję ogłoszono na zakończenie szczytu w belgijskiej stolicy. Bruksela ma nadzieję, że władze w Ankarze zatrzymają falę imigrantów, którzy próbują dostać się do Europy.
 • Donald Tusk
  Unia Europejska porozumiała się z Turcją w sprawie kryzysu imigracyjnego - mówi szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Wyraził nadzieję, że uczestnicy dzisiejszego szczytu je zaakceptują.
 • Syryjski uchodźca na granicy z Turcją (zdjęcie ilustracyjne)
  Czy Polska przyjmie uchodźców z Bliskiego Wschodu? Rząd Ewy Kopacz zaakceptował unijny plan, według którego mamy przyjąć około 7 tysięcy osób. Nowa premier Beata Szydło zapewnia, że szanujemy prawo Unii Europejskiej, jednak w obecnej sytuacji po zamachach terrorystycznych w Paryżu, Wspólnota powinna podjąć refleksję nad dotychczasowymi zobowiązaniami.
 • Zdjęcie trzylatka wstrząsnęło Europą
  Takiej mocy oddziaływania nie mają podawane codziennie informacje o kolejnych ofiarach wśród imigrantów, którzy próbują przedostać się przez Morze Śródziemne. Zdjęcie ciała małego chłopca, wyrzuconego na turecką plażę, wstrząsnęło europejską opinią publiczną. Lotem błyskawicy rozprzestrzeniło się wczoraj w mediach elektronicznych i portalach społecznościowych, wywołując szok i budząc wielkie emocje.