• Haker
  W okresie od stycznia do końca września 2018 roku odnotowano ponad 77 mln ataków hakerskich z zagranicy na stronę internetową MSZ Rosji - ogłosiła w piątek rzeczniczka ministerstwa Maria Zacharowa. Przekazała, że ataków dokonano z adresów IP z wielu krajów, w tym Polski.
 • Klawiatura komputera
  Ministerstwo Finansów zamierza błyskawicznie poszerzyć uprawnienia, które już dziś pozwalają szefowi KAS na blokadę rachunku bankowego firmy.
 • Barbara Nowacka i Dariusz Joński
  Liderzy Inicjatywy Polskiej zapowiedzieli w sobotę w Łodzi budowę w regionach struktur ogólnopolskiego lewicowego stowarzyszenia. Jego liderka Barbara Nowacka poinformowała, że wkrótce rozpocznie się zbiórka podpisów pod projektem antyaborcyjnej ustawy komitetu "Ratujmy Kobiety".
 • Internauta przy komputerze
  Internauci zostali pozwani za komentowanie tekstu o aborcji - informuje "Nasz Dziennik". Jak czytamy w gazecie, proces w tej sprawie przed rzeszowskim sądem rejonowym rozpocznie się na początku listopada.
 • Klawiatura komputera
  Rosja będzie gotowa w każdej chwili odłączyć się od globalnej sieci Internetu. Takie decyzje mają zapaść na przyszłotygodniowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Jak informuje agencja Interfax, chodzi o sytuacje związane z masowymi protestami lub działaniami wojennymi wewnątrz Rosji.
 • Mężczyzna przy komputerze
  Szeroko zakrojona akcja policji przeciwko pedofilom internetowym. W operacji "Procjon" przeprowadzonej w 10 województwach zatrzymano 26 osób za rozpowszechnianie, sprowadzanie i posiadanie pornografii dziecięcej. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Zatrzymań dokonano dzięki współpracy z policją z Niemiec oraz z Interpolem.
 • Klawiatura komputera - zdjęcie ilustracyjne
  Prawo do bycia zapomnianym, adres IP jako dana osobowa: Komisja Europejska szykuje rewolucję w ochronie poufności w internecie.
 • Mysz komputerowa - zdjęcie ilustracyjne
  Hakerski atak na serwisy dla gejów i lesbijek. Włamywacze opublikowali bazy zawierające informacje nawet o 100 tys. użytkowników - alarmuje "Gazeta Wyborcza".