• Grzegorz Schetyna
  Ministrowie spraw zagranicznych Irlandii i Polski wzywają greckie władze do powrotu do stołu negocjacji. Charles Flanagan i Grzegorz Schetyna mówili o tym po rozmowach w Dublinie, gdzie szef polskiej dyplomacji składa dwudniową wizytę.
 • Janis Warufakis, minister finansów Grecji
  Eurogrupa stawia Grecji jasne warunki. Ateny dostaną nowy pakiet pomocowy tylko, jeśli faktycznie zaczną wprowadzać reformy. Tymczasem Grekom kończą się pieniądze i chcą jak najszybciej dostać kolejny przelew z Brukseli.
 • Flaga Irlandii, zdjęcie ilustracyjne
  Irlandia swe długi spłaca uczciwie, a gospodarka Zielonej Wyspy wychodzi na prostą. Dublin uważa więc, że zasługuje na tak dobre traktowanie jak Grecja i domaga się złagodzenia warunków, na których udzielono jej pomocy.
 • Sytuacja w polskich firmach, tak jak w Grecji, czy Irlandii
  W polskich firmach panuje taka atmosfera, jak w Irlandii, czy Grecji. Przedsiębiorcy chcą zwalniać coraz więcej ludzi, bo nie wierzą, że Polska uniknie kolejnej fali kryzysu. Tną też inwestycje.
 • Bankructwo dwóch krajów Unii nie da się już uniknąć
  Epicentrum kryzysu finansowego znów przenosi się do Irlandii.
 • Prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet. Po trwającym blisko dwa lata okresie najniższych stóp procentowych w historii, EBC drugi raz w tym roku postanowił je podnieść
  Zaczęło się w Grecji. Teraz kraje strefy euro stanęły wobec perspektywy rozszerzenia się kryzysu na tak ważne państwa jak Hiszpania i Włochy a agencja Moody's Investors Service obniżyła rating obligacji rządu Irlandii do poziomu "śmieciowego".
 • Jacek Rostowski uważa, że unijny plan pomocy dla Grecji, Irlandii i Portugalii jest "niewystarczający"
  Minister finansów Jacek Rostowski skrytykował w sobotę plany pomocy finansowej podjęte przez strefę euro dla Grecji, Irlandii i Portugalii, oceniając, że nie wystarczą one do wsparcia wzrostu gospodarczego w tych krajach - podała agencja AFP z Warszawy.
 • Jakość wód w kąpieliskach w Unii Europejskiej na wysokim poziomie
  90 proc. kąpielisk w UE spełnia minimalne wymogi jakości. Najczystsze są na Cyprze, gdzie wszystkie kąpieliska spełniają rygorystyczne normy. W Polsce liczba kąpielisk nadmorskich spełniających minimalne normy spadła z 87,6 proc. w 2009 r. do 75 proc. w 2010.
 • Kolejny unijny bankrut wyciąga rękę po pieniądze
  Nie tylko Grecja nie daje sobie rady ze zdobyciem pieniędzy na spłatę długów. Kolejny kraj, który już wcześniej poprosił o pożyczkę, znów błaga o pomoc. Jeśli nie dostanie gotówki, to rząd będzie musiał ogłosić bankructwo.
 • Merkel pomoże Grecji. Nie za darmo
  Przełom w negocjacjach. Angela Merkel zgodziła się, by Grecja i Irlandia płaciły niższe oprocentowanie pożyczek. Tyle, że stawia warunki, które ciężko będzie przełknąć negocjatorom z Dublina i Aten.