• Były minister finansów Jacek Rostowski
  Były minister finansów w koalicji PO-PSL uważa, że powołanie komisji do zbadania oszustw w VAT to element gry politycznej obecnej ekipy. Jak przekonuje w rozmowie z nami, nie obawia się jej ustaleń. Według Jacka Rostowskiego to „nagonka”, która ma odwrócić uwagę od tego, co się dzieje w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Dodaje, że show ma pomóc w ukryciu postępującego demontażu demokracji w Polsce
 • Banknoty stuzłotowe
  Mówili, że to podatek od sklepów, nie rozumieli, że od klientów i dostawców - oceniał były minister finansów Jacek Rostowski wprowadzony przez rząd PiS podatek handlowy, który znieść nakazała w poniedziałek Komisja Europejska.
 • Ewa Kopacz
  Ewa Kopacz nie zgodziła się, żeby Jacek Rostowski został ministrem konstytucyjnym. O tym miały zdecydować jego osobiste ambicje, informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Jacek Rostowski i Ewa Kopacz
  Szefem doradców gospodarczych premier Kopacz będzie Jacek Rostowski. Lider PSL Janusz Piechociński powiedział dziennikarzom, że były wicepremier będzie teraz ministrem bez teki.
 • Jacek Rostowski i Radosław Sikorski
  Były minister finansów mówił w radiowej Trójce, że byłą minister infrastruktury i rozwoju trudno będzie zastąpić w rządzie. W Komisji Europejskiej Elżbieta Bieńkowska objęła funkcję komisarza do spraw rynku wewnętrznego i usług. Jacek Rostowski przyznał, że zazdrości jej tego stanowiska.
 • Radosław Sikorski
  "Kolacja Sikorski-Rostowski była służbowa, ale minister Sikorski zapłacił z własnych środków za zbyt drogie wino" - napisał na Twitterze rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.
 • Jacek Rostowski
  Czy był deal między szefem NBP a ministrem Sienkiewiczem? "Nie było. Obie części tej umowy były nie do przeprowadzenia" - mówi w rozmowie z DGP były minister finansów Jacek Rostowski. Przypomina on, że "nagrywanie i przekazywanie podsłuchanych rozmów jest przestępstwem". Dlatego ma on zamiar złożyć skargę do prokuratury.
 • Donald Tusk odwoła Jacka Rostowskiego ze stanowiska ministra finansów w ramach szerszej rekonstrukcji rządowej, która ma zostać przeprowadzona za kilka miesięcy - taką wiadomość podała Agencja Reutera, powołując się na trzy źródła "znające przemyślenia Tuska".
 • Mira Suchodolska
  ZUS nie trwoni pieniędzy podatników – taki komunikat płynie z wyjaśnień biura prasowego zakładu, które tłumaczy, dlaczego ważne dla klientów instytucji decyzje przychodzą listem zwykłym zamiast poleconym. I już chciałoby się klasnąć w ręce i krzyknąć „brawo”, ale przychodzi chwila zastanowienia.
 • Rząd w Sejmie
  Saldo działania ministra Jacka Rostowskiego jest "absolutnie dodatnie" - uważa premier Donald Tusk. W ten sposób szef rządu odniósł się do krytyki pod adresem ministra finansów i apeli o jego dymisję.