• Jajniki
  Profilaktyczne usunięcie jajników i jajowodów, które zmniejszy ryzyko raka tych narządów będzie refundowane; rozszerzone zostaną też kompetencje sekretarek medycznych, ratowników oraz opiekunów medycznych - zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.
 • Jajniki
  Kobiety leczone z powodu choroby nowotworowej można uchronić przed przedwczesnym starzeniem, a także utratą płodności dzięki zamrożeniu fragmentu jajników i ponownemu ich wszczepieniu – powiedział PAP ginekolog-onkolog prof. Marcin Jóźwik.
 • Jajniki
  W studiu "Dzień Dobry TVN" gościły Ksenia Kralska i Emilia Studnicka, które chorują na nowotwór jajnika z mutacją BRC. Panie opowiedziały o tym, jak dowiedziały się o swojej chorobie oraz o leku, który ratuje im życie. - Nie mamy żadnej alternatywy - zaznaczyła Studnicka. - Ten lek mniej uszkadza cały organizm, a trafia celowo w komórki nowotworowe - powiedziała Kralska.
 • Angelina Jolie
  Angelina Jolie, dwa lata po profilaktyczna mastektomii, usunęła jajniki i jajowody. Gwiazda Hollywood tłumaczy w "New York Times", że powodem i tym razem są obawy o zdrowie.
 • Ból brzucha
  W marcu po raz pierwszy w Polsce obchodzony będzie Miesiąc Świadomości Raka Jajnika. Symbolem nowotworu jajnika jest turkusowa wstążeczka, dlatego właśnie tym kolorem rozbłysną miasta w całym kraju. Akcja realizowana jest w ramach kampanii edukacyjnej „Dla niej. Możemy więcej”. Wszystko po to, by zwrócić uwagę Polek na objawy, metody diagnostyki i leczenia jednego z najczęstszych nowotworów kobiecych.
 • Ból brzucha
  Masz nieregularny okres, na twojej twarzy znowu pojawił się trądzik, na ciele zauważyłaś nadmierne owłosienie, a na brzuchu coraz wyraźniejszą oponkę? A może bezskutecznie próbujesz zajść w ciążę? Bądź czujna! Takie objawy najczęściej towarzyszą PCOS, czyli zespołowi policystycznych jajników. Na czym polega ta choroba i czy można ją wyleczyć?
 • Wystarczy wyłączyć jeden gen, by zmienić płeć?
  Oto odkrycie zasługujące na Nagrodę Nobla. Amerykańscy naukowcy zidentyfikowali gen, który wystarczy wyłączyć u męskich osobników, by zaczęli zamieniać się w osobniki żeńskie.
 • Wysokie kobiety bardziej zagrożone rakiem
  Dodatkowe centymetry mogą oznaczać dodatkowe problemy… Wysokie osoby obciążone są większym ryzykiem zapadania na niektóre rodzaje nowotworów. Zależność ta dotyczy w szczególności kobiet. Prawdopodobieństwo wystąpienia choroby rośnie z każdym centymetrem.