• Europejscy eksperci i talenty wybiorą gwiazdy jutra naszego kontynentu
  Znani są już jurorzy nagrody Shooting Stars – wyróżnienia przyznawanego w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie najzdolniejszym europejskim aktorom i aktorkom.
 • Przekraczając granice
  Już we wrześniu produkcja AXN, serial "Przekraczając granice" powróci na antenę stacji. W 3. sezonie realizowanej w Europie produkcji możemy spodziewać się wielu polskich akcentów. W najnowszej odsłonie serialu pojawi się czterech rodzimych aktorów: Jakub Gierszał, Bartłomiej Kasprzykowski, Krzysztof Janczar, oraz Adam Fidusiewicz.
 • Agnieszka Holland i jej córka Kasia Adamik
  Agnieszka Holland zakończyła pierwszy etap zdjęć do filmu "Pokot".
 • "Hiszpanka" filmowym hitem roku 2015?
  "Hiszpanka" to megaprodukcja z międzynarodową obsadą opowiadająca o zapomnianym, jedynym zwycięskim w polskiej historii, Powstaniu Wielkopolskim. Obraz w reżyserii Łukasza Barczyka ma być filmowym wydarzeniem roku 2015. Premiera już 23 stycznia.
 • "Dracula: Historia nieznana" to falstart
  Hollywood ostatnio lubuje się w marnowaniu potencjału ikonicznych postaci kina grozy.
 • "Nieulotne" – film Jacka Borcucha znów na Sundance
  17 stycznia w Park City w Utah startuje Sundance Film Festival, największy festiwal filmów niezależnych w USA. O nagrody w jego prestiżowym Konkursie Międzynarodowym będzie walczył najnowszy film Jacka Borcucha. W polskich kinach "Nieulotne" od 8 lutego 2013 roku.
 • "Jestem Kubą, a nie kimś innym"
  "Kiedyś widz wolał oglądać jaskrawe postaci, dziś woli bardziej złożonych bohaterów" – Jakub Gierszał, laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego wyróżniony tytułem Shooting Star – europejskiej gwiazdy jutra. Od 10 sierpnia będziemy go oglądać w głównej roli w filmie "Yuma".
 • "Yuma" prawie jak "Kac Wawa"
  Film Piotra Mularuka reklamowano jako próbę stworzenia polskiego westernu. Niestety, pociąg do Hollywood wykoleił się tuż po starcie. Odznaczająca się kloacznym humorem, intelektualnym ubóstwem i inscenizacyjną bezradnością "Yuma" przypomina znoszony ciuch z second-handu. W tej sytuacji nie będzie przesadą stwierdzenie, że Mularuk nakręcił najgorszy polski film od czasu "Kac Wawy".
 • Grażyna Szapołowska i Eryk Stępniewski na premierze "Yumy"
  "Yuma" – film w reżyserii Piotra Mularuka – 10 sierpnia wejdzie na ekrany polskich kina. Główne role zagrali w nim Jakub Gierszał, Tomasz Kot, Helena Sujecka i Katarzyna Figura. I tylko tej ostatniej zabrakło na uroczystej premierze obrazu w Warszawie.
 • Katarzyna Figura w roli właścicielki domu publicznego
  "Yuma" – najnowszy film Piotra Mularuka – zapowiadany jest jako połączenie kina akcji, komedii i romansu. W roli głównej wystąpił Jakub Gierszał – znany z kultowej już "Sali samobójców" i uznany za gwiazdę jutra – Shooting Stars przez członków European Film Promotion. Towarzyszą mu sławy polskiego kina: Katarzyna Figura jako burdel mama i rosyjski gangster Tomasz Kot. Już od 10 sierpnia "Yuma" w polskich kinach.