• Premier Ewa Kopacz
  Publikacja kolejnych nagrań to sprawa dla prokuratury, nie dla polityka - tak do ujawnienia kolejnych nielegalnie podsłuchanych rozmów odniosła się premier Ewa Kopacz. W Krakowie zaznaczała, że nie zna treści nagrań, ale deklarowała, że zapozna się z nimi.
 • Akcje Ciech na warszawskiej giełdzie
  Na nowych taśmach opublikowanych przez TV Republikę, dotyczących spotkań Jana Kulczyka, słychać, jak biznesmen rozmawia z szefem NIK i ze swoim bliskim współpracownikiem o prywatyzacji spółki Ciech. Jak wyglądała sprzedaż spółki i dlaczego transakcją zainteresowała się prokuratura?
 • Liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka
  Barbara Nowacka ze Zjednoczonej Lewicy podkreśla, że nowe nagrania polityków PO pokazują, jak "przez 8 lat gniło nasze państwo". Podsłuchy rozmów Jana Kulczyka z byłym działaczem PO Piotrem Wawrzynowiczem, szefem NIK Krzysztofem Kwiatkowskim i byłym szefem MSZ Radosławem Sikorskim ujawniła wczoraj Telewizja Republika. Dotyczą między innymi prywatyzacji spółki chemicznej Ciech.
 • Lider Nowoczesnej Ryszard Petru
  Ktoś mówi rzeczy skandaliczne, a ktoś je nagrywa. Tak Ryszard Petru odniósł się do kolejnych nagrań polityków, które wczoraj opublikowała Telewizja Republika. Słychać na nich rozmowy nieżyjącego już biznesmena Jana Kulczyka z byłym szefem MSZ Radosławem Sikorskim, prezesem NIK Krzysztofem Kwiatkowskim i lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem.
 • Jan Kulczyk
  Ciąg dalszy afery podsłuchowej. Telewizja Republika ujawniła nowe taśmy - nagania pochodzą z Pałacyku Sobańskich, w którym rozmawiali zmarły niedawno biznesmen Jan Kulczyk, były marszałek Sejmu Radosław Sikorski, prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski i związany z Kulczykiem lobbysta, Piotr Wawrzynowicz.