• Bronisław Komorowski
  To ja wyznaczę termin wyborów parlamentarnych - zapowiedział Bronisław Komorowski. Wyjaśnił, że zamierza skorzystać ze swoich uprawnień, w zgodzie z konstytucją i kodeksem wyborczym, w imię stabilizowania sytuacji w kraju.
 • Wicepremier, lider PSL Janusz Piechociński z żoną Haliną, głosują w lokalu wyborczym w Nowej Iwicznej
  PSL przeciwne jednomandatowym okręgom wyborczym. "JOW-y to fetysz szkodzący budowaniu stabilnej reprezentacji parlamentarnej, bo wynik wyborów zaokrąglają w górę i w większym stopniu, niż obecnie obowiązująca ordynacja, premiują zwycięzców" - powiedział prezes ludowców Janusz Piechociński.
 • Bronisław Komorowski
  Sztab PSL dołączy do sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego - dowiedziała się IAR. Według naszych informacji za kampanię współodpowiadać ma teraz między innymi minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Szefem sztabu pozostaje Robert Tyszkiewicz a pracę sztabów koordynował będzie będzie Sławomir Rybicki z kancelarii prezydenta.
 • Elżbieta Bieńkowska
  "Sorry, mamy taki klimat" - ta wypowiedź byłej minister infrastruktury i rozwoju Elżbiety Bieńkowskiej zapewnia jej zwycięstwo w trójkowym plebiscycie "Srebrne Usta".
 • Janusz Piechociński
  PSL nie powinno się spieszyć z decyzją, czy poprzeć Bronisława Komorowskiego, czy wystawić własnego kandydata - radzi prof. Henryk Domański. Jego zdaniem, każda opcja będzie dobra dla ludowców.
 • Janusz Piechociński
  Naczelny Komitet Wykonawczy PSL podejmie dzisiaj decyzję w sprawie kandydata w wyborach prezydenckich. Ostateczną decyzja należy jednak do Rady Naczelnej, która zbierze się pod koniec stycznia lub na początku lutego.
 • Tablica PSL w Sejmie
  W piątek PSL powinien wskazać kandydata partii na prezydenta - zapowiada szef klubu PSL Jan Bury. Ostateczną decyzję podejmie konwencja partii, która zbierze się pod koniec stycznia lub na początku lutego.
 • Bronisław i Anna Komorowscy
  W wyborach głosują także politycy, którzy dają przykład obywatelom, że warto wziąć udział w "święcie demokracji". Przy urnach pojawili się również ci, którzy z polskiej polityki już zrezygnowali. Zobacz, kto wrzucił już głos do skrzynki.
 • Janusz Piechociński i prezydent Bronisław Komorowski
  Wieczorem poznamy nazwisko kandydata koalicji na nowego premiera. Poinformował o tym wicepremier Janusz Piechociński. Po spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego poinformował, że o 20.00 odbędzie się spotkanie koalicji rządowej. Po nim zostanie ogłoszony kandydat, który będzie miał poparcie większości w Sejmie.
 • Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński
  W środę rano dojdzie do spotkania kierownictwa Polskiego Stronnictwa Ludowego w sprawie informacji przedstawionych przez tygodnik "Wprost". Szef ludowców, wicepremier Janusz Piechociński, który przebywa w Budapeszcie, powiedział, że sytuacja jest poważna, ale nie oznacza to, iż od razu należy mówić o dymisji rządu, przedterminowych wyborach czy rządach technicznych.