• Janusz Piechociński
  Platforma Obywatelska nie jest na łopatkach, otrzymała tylko mocny cios - tak Janusz Piechociński w rozmowie z "Rzeczpospolitą" podsumowuje obecną sytuację w partii rządzącej. Stawia też tezę dotyczącą przyczyn takiego obrotu sprawy.
 • Włodzimierz Cimoszewicz
  Senator Włodzimierz Cimoszewicz ocenia sytuację na Ukrainie jako katastrofalną. Były premier uczestniczy w pracach Agencji Modernizacji Ukrainy, organizacji pozarządowej, która stawia sobie za cel przygotowanie projektów reform dla naszego wschodniego sąsiada.
 • Bronisław i Anna Komorowscy
  W wyborach głosują także politycy, którzy dają przykład obywatelom, że warto wziąć udział w "święcie demokracji". Przy urnach pojawili się również ci, którzy z polskiej polityki już zrezygnowali. Zobacz, kto wrzucił już głos do skrzynki.
 • Janusz Piechociński
  Likwidacja niektórych nierentownych kopalń jest nieuchronna - uważa minister gospodarki. Janusz Piechociński mówił w radiowej Jedynce, że związki zawodowe i górnicy muszą podejść do całej sytuacji ze zrozumieniem. Winą za kryzys górnictwa minister obarcza złą koniunkturę.
 • Ostatnie posiedzenie rządu przed złożeniem dymisji przez premiera Donalda Tuska
  Dymisja rządu spowodowała zawirowania w kontaktach międzynarodowych Polski. Kasowane są zaplanowane od dawna spotkania szefów resortów. Odwołane zostały m.in. planowane na 18 września polsko-niemieckie konsultacje rządowe.
 • Ostatnie posiedzenie rządu przed złożeniem dymisji przez premiera Donalda Tuska
  Koszyk jabłek od Marka Sawickiego oraz opasła księga zatytułowana "Poradnik Premiera" - takie prezenty dostał Donald Tusk na ostatnim posiedzeniu rządu pod jego przewodnictwem. Okazuje się, że premier czytania nie będzie miał za wiele - w "Poradniku" kryła się bowiem butelka śliwowicy i dwa kieliszki.
 • Janusz Piechociński i prezydent Bronisław Komorowski
  Wieczorem poznamy nazwisko kandydata koalicji na nowego premiera. Poinformował o tym wicepremier Janusz Piechociński. Po spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego poinformował, że o 20.00 odbędzie się spotkanie koalicji rządowej. Po nim zostanie ogłoszony kandydat, który będzie miał poparcie większości w Sejmie.
 • Janusz Piechociński
  Janusz Piechociński chce nie tylko zmiany premiera, domaga się prawdziwej rekonstrukcji rządu. Resort Infrastruktury i Rozwoju, który niedawno stworzono specjalnie dla wicepremier Bieńkowskiej, miałby znów być podzielony. Do tego zniknęłoby ministerstwo skarbu.
 • Donald Tusk
  Premier Donald Tusk na jakiś czas musi zapomnieć o rządzeniu. Jak podaje Radio ZET, szef rządu przeszedł operację.
 • Prezes PSL, wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński
  W PSL-u nie ma niezdrowej rywalizacji, a Waldemar Pawlak nie jest moim największym zmartwieniem. Tak prezes PSL Janusz Piechociński komentuje zamieszanie jakie wywołał poseł Pawlak podczas piątkowego głosowania nad odwołaniem szefa MSW.