• Waldemar Pawlak
  Czy to koniec Janusza Piechocińskiego? Jak dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa, Waldemar Pawlak złoży wniosek o odwołanie lidera PSL na najbliższym posiedzeniu Rady Naczelnej partii.
 • Marek Suski, Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak w Sejmie
  Rzadko się zdarza, by politycy Prawa i Sprawiedliwości tak ochoczo rozpatrywali scenariusz odwołania prezesa. I chyba jeszcze rzadziej wypowiadają się o odwoływaniu prezesa innej partii niż Prawo i Sprawiedliwość. Ale trzeba przyznać, że są w tej kwestii zaskakująco zgodni.
 • Wyborcza maskotka PSL
  COraz większe napięcie w związku PO i PSL. Szefowa rządu nie chce mianować nowych wiceministrów z PSL, co coraz bardziej irytuje ludowców. Nic więc dziwnego, że młodzi politycy partii coraz głośniej mówią o zerwaniu koalicji.
 • Janusz Piechociński
  Janusz Piechociński nie chce już sprawdzać zaufania kolegów do siebie. Prezes PSL-u powiedział w radiowej Jedynce, że odpowiadając na prośbę partyjnych kolegów, nie będzie składał wniosku o votum zaufania podczas Rady Naczelnej PSL.
 • Janusz Piechociński
  Stanisław Żelichowski w Radiu ZET skrytykował wymianę zdań między Waldemarem Pawlakiem a Januszem Piechocińskim. "Każdy ma swoją ocenę, ja tak nie uważam. Muszę z nimi porozmawiać. Oni prawdopodobnie obaj są na kolanach. Jeśli tak jest, muszą wstać"– powiedział Monice Olejnik były szef klubu PSL.
 • Janusz Piechociński na Kongresie PSL
  "Jak w taki symboliczny sposób padł na kolana na kongresie, to nie potrafi się z tych kolan podnieść" - mówi Waldemar Pawlak o swoim następcy na fotelu szefa PSL. W ten sposób Pawlak ocenił obecne relacje między PO a PSL.
 • Czarne chmury zbierają się nad Januszem Piechocińskim. Politycy PSL zarzucają mu, że nie dba o interesy partii, a ugrupowanie traci na znaczeniu na polskiej scenie politycznej. Czy do gry wróci Waldemar Pawlak, czy też stanowisko prezesa przejmie młody działacz ludowców?
 • Waldemar Pawlak
  Chwilę po tym, jak Ludwik Sobolewski został odwołany ze stanowiska prezesa GPW, ruszyły spekulacje co do jego następcy. Na razie zastąpi go Adam Maciejewski. Procedura wyłonienia nowego prezesa - jak informuje Ministerstwo Skarbu Państwa - nastąpi na początku 2014 roku.
 • PSL
  W PSL po wyborze nowego szefa ma miejsce wielka improwizacja - ocenia politolog UW Rafał Chwedoruk. Specjalista od marketingu politycznego z UW Bartłomiej Biskup podkreśla, że pozycja Piechocińskiego jako lidera jest niepewna, więc musi on szukać konsensusu w swej partii.
 • Waldemar Pawlak
  Waldemar Pawlak złożył dymisję z rządowych funkcji. Wyjaśnia też, dlaczego przegrał. Jego zdaniem, skua się na nim frustracja za prace w rządzie.