• Por
  Por to kopalnia witamin oraz wielu składników odżywczych. Warzywo pomaga w walce z bólami reumatycznymi oraz oczyszcza organizm z toksyn. Świetnie sprawdzi się również jako pomoc w walce z kacem. Dlaczego jeszcze warto dodawać go do potraw?
 • Otyłe dziecko
  Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Już co piąty uczeń ma problemy z nadmierną masą ciała. Największym problemem w żywieniu najmłodszych są nieregularne posiłki oraz dieta uboga w warzywa, a bogata w oczyszczone produkty zbożowe, słodkie przekąski i mięso. W kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych mają pomóc warsztaty kulinarno-edukacyjne „Zielona Kraina” współorganizowane przez Biedronkę.
 • Szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska
  Nowe przepisy w sprawie zdrowego żywienia przyczyniły się już do wzrostu opłat pobieranych od rodziców za posiłki dla uczniów i przedszkolaków
 • Dmitrij Miedwiediew
  Rosja wprowadzi embargo na owoce, warzywa, mięso, ryby, mleko i produkty mleczne z państw Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady i Norwegii.
 • Warzywa i owoce - zdjęcie ilustracyjne
  Chory na raka powinien dobrze się odżywiać - przekonują specjaliści. W Warszawie rozpoczęły się trzydniowe warsztaty dziennikarskie. Na wykładach podkreślano, że podczas choroby nowotworowej pacjenci tracą kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt kilogramów. To nie pomaga w walce z rakiem.
 • Jeśli prognozy dotyczące eksportu produktów spożywczych się sprawdzą, będzie to oznaczało, że od czasu wejścia do Unii Europejskiej ilość polskiej żywności sprzedawanej za granicę, zwiększyła się aż trzykrotnie. Produkty znad Wisły docierają do najdalszych zakątków świata.
 • Produkty ekologiczne - czy na pewno zdrowsze?
  Mamy złe wieści dla miłośników zdrowej, ekologicznej żywności. Okazuje się bowiem, że wcale nie jest zdrowsza. Tak wynika z najnowszych badań naukowców.
 • Hipermarket
  Rośnie udział wydatków na żywność w koszyku zakupowym Polaków. Sięga już 24,2 proc. W 2011 r. było to 24 proc. Niby mała zmiana, ale pierwsza od lat. Efektem jest rosnąca popularność żywności gorszej jakości. Mniej szynki w szynce?
 • Dziecko je warzywa i owoce
  Chcesz zachęcić dziecko do zdrowej diety? Twój niejadek krzywi się i boczy na owoce i warzywa? Podawaj mu ten napój! Picie wody po posiłku pomaga we wprowadzeniu zasad zdrowego odżywiania – wynika z badań. Dotyczy to również dorosłych, jednak w szczególności dzieci.
 • Szefowie kuchni
  Jak trudno jest zachować wstrzemięźliwość w jedzeniu i zgrabną sylwetkę, mając do czynienia ze smakowitymi dziełami sztuki kulinarnej? Najlepiej wiedzą o tym szefowie kuchni. Ci mądrzy wiedza jednak, jak pozostać szczupłymi. Teraz dzielą się z nami tajnikami swoich diet. Smakosze i łakomczuchy – to trzeba wiedzieć!