• Rebelianci z ruchu Huti
  Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża wyśle pomoc do ogarniętego chaosem Jemenu. Zgodę na wysłanie do Jemenu personelu medycznego i transportów ze środkami medycznymi wydało dowództwo kierowanej przez Arabię Saudyjską koalicji wojskowej. To właśnie te siły prowadzą kampanię przeciwko rebelii bojowników Huti w Jemenie.
 • Konflikt w Jemenie
  Przeprowadzone z soboty na niedzielę nocne naloty wojsk Arabii Saudyjskiej na zbuntowane prowincje w Jemenie mogą doprowadzić do otwartego konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie. Bilans ofiar zamknął się na razie liczbą 35 osób zabitych i 88 rannych, ale liczby te mogą wkrótce drastycznie wzrosnąć. Saudyjska interwencja niesie ryzyko rozpętania wojny domowej.
 • Żołnierz Huti
  Ostra reakcja Iranu na uderzenia lotnicze na Jemen, przeprowadzone przez Arabię Saudyjską. Są one wymierzone w ruch plemienny Huti, który opanował stolicę kraju, Sanę. Według najnowszych informacji, w atakach na Jemen wzięły też udział siły zbrojne Egiptu.
 • Ewakuacja dyplomatów USA z Jemenu
  To najbiedniejszy arabski kraj na świecie. Jest teraz ogarnięty wojną domową, a kolejne państwa zamykają swoje ambasady i ewakuują personel. Co czeka mieszkańców Jemenu?