• Książę Salman
  Następca saudyjskiego tronu książę Muhammad ibn Salman as-Saud powiedział we wtorek, że dozbrajanie przez Iran rakietami szyickich rebeliantów z ruchu Huti w Jemenie jest aktem "bezpośredniej zbrojnej agresji" wobec Rijadu, który wspiera legalne władze Jemenu.
 • Konflikt w Jemenie
  Przeprowadzone z soboty na niedzielę nocne naloty wojsk Arabii Saudyjskiej na zbuntowane prowincje w Jemenie mogą doprowadzić do otwartego konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie. Bilans ofiar zamknął się na razie liczbą 35 osób zabitych i 88 rannych, ale liczby te mogą wkrótce drastycznie wzrosnąć. Saudyjska interwencja niesie ryzyko rozpętania wojny domowej.
 • Saudyjskie bombardowania w Jemenie
  Saudyjskie samoloty bombardują stolicę Jemenu, a do przekroczenia granicy szykują się wojska lądowe. Zdaniem ekspertki z SGH, Arabia Saudyjska wraz z sojusznikami chce w ten sposób rozprawić się z irańskimi wpływami w Jemenie.
 • Żołnierz Huti
  Ostra reakcja Iranu na uderzenia lotnicze na Jemen, przeprowadzone przez Arabię Saudyjską. Są one wymierzone w ruch plemienny Huti, który opanował stolicę kraju, Sanę. Według najnowszych informacji, w atakach na Jemen wzięły też udział siły zbrojne Egiptu.