• Wojna w Jemenie
  Wiele z ważnych zwycięstw, które wspierana przez USA koalicja pod wodzą Arabii Saudyjskiej odniosła w Jemenie nad filią Al-Kaidy i które miały osłabić tę organizację, to skutek transakcji, a nie militarnych operacji - pisze w poniedziałek Associated Press.
 • Dron
  Jeden z liderów Al-Kaidy w Jemenie zginął w wyniku ataku drona - poinformowała organizacja w oświadczeniu. Jednak ani władze Jemenu ani Stanów Zjednoczonych nie potwierdziły do tej pory tej informacji.
 • Policja w Porte de Vincennes, Francja
  Al Kaida z Jemenu przyznała się do ataku na paryską redakcję "Charlie Hebdo" sprzed tygodnia. Oświadczenie grupy ukazało się na jednej ze stron internetowych, wykorzystywanych przez organizacje terrorystyczne. Inne organizacje potępiły dzisiejszą publikację karykatur Mahometa przez francuskich rysowników.
 • Luke Somers
  Barack Obama potępił zamordowanie amerykańskiego dziennikarza Luke'a Somersa. Amerykanin, przetrzymywany jako zakładnik przez al-Kaidę w Jemenie, został zabity podczas operacji jego odbicia. Wraz z nim zginął także drugi zakładnik, pracujący dla organizacji humanitarnej nauczyciel z RPA, Pierre Corkie.
 • Qassim al-Rimi, dowódca Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim
  Ludzka twarz terroryzmu? Al-Kaida w specjalnym oświadczeniu przeprasza za zamach na wojskowy szpital w Jemenie. Zginęły wówczas 52 osoby. Jak tłumaczy Qassim al-Rimi, dowódca Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim, jeden z bojowników nie posłuchał rozkazów. Zobacz nagranie z przeprosinami.
 • Terrorysta - zdjęcie ilustracyjne
  Wielka Brytania wycofuje personel z ambasady w Jemenie. "Ze względu na wzrost obaw o bezpieczeństwo, wszyscy pracownicy naszej ambasady w Jemenie zostali tymczasowo wycofani, a ambasada pozostanie zamknięta do czasu, kiedy pracownicy będą mogli wrócić do budynku" - głosi oświadczenie brytyjskiego MSZ.
 • Jedna z drukarek wysłanych przez zamachowców do synagog w Chicago
  Terroryści wymyślili nowy sposób zniszczenia Zachodu – donosi internetowy magazyn dżihadystów „Inspire”. Nowa strategia Al-Kaidy to doprowadzenie nas do bankructwa.
 • Wszystkie niemieckie służby bezpieczeństwa i policja zostały postawione w stan gotowości
  Alarm antyterrorystyczny w Niemczech. To reakcja na informację służb bezpieczeństwa, że terroryści planują dokonać tam wielkiego zamachu pod koniec listopada.
 • Ahmad al-Awlaki
  Urodzony w USA radykalny duchowny jemeński Anwar al-Awlaki - architekt co najmniej kilku ataków na Amerykę w ostatnich latach - umieścił w internecie przesłanie wideo, w którym wzywa do zabijania Amerykanów. Twierdzi, że są oni "z partii diabłów" i że w związku z tym ich zabijanie nie wymaga specjalnego zezwolenia religijnego.
 • Niemcy, Francja i Wielka Brytania nie przyjmują lotów z Jemenu
  Zachodnie państwa podejmują radykalne kroki dla własnego bezpieczeństwa. Po tym, jak wykryto próbę przesłania drogą lotniczą z Jemenu dwóch paczek-bomb do USA, Niemcy rozszerzyły w poniedziałek zawieszenie lotów cargo z Jemenu na lotniczą komunikację pasażerską z tym krajem.