• Zamach w Jemenie
  12 ofiar śmiertelnych zamachu samobójczego w Jemenie. To głównie żołnierze strzegący jednej z siedzib jemeńskiego wywiadu w portowym mieście Hudajda, prawie 300 kilometrów od stolicy kraju, Sany.
 • Policja w Porte de Vincennes, Francja
  Al Kaida z Jemenu przyznała się do ataku na paryską redakcję "Charlie Hebdo" sprzed tygodnia. Oświadczenie grupy ukazało się na jednej ze stron internetowych, wykorzystywanych przez organizacje terrorystyczne. Inne organizacje potępiły dzisiejszą publikację karykatur Mahometa przez francuskich rysowników.
 • Qassim al-Rimi, dowódca Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim
  Ludzka twarz terroryzmu? Al-Kaida w specjalnym oświadczeniu przeprasza za zamach na wojskowy szpital w Jemenie. Zginęły wówczas 52 osoby. Jak tłumaczy Qassim al-Rimi, dowódca Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim, jeden z bojowników nie posłuchał rozkazów. Zobacz nagranie z przeprosinami.
 • Terrorysta - zdjęcie ilustracyjne
  Wielka Brytania wycofuje personel z ambasady w Jemenie. "Ze względu na wzrost obaw o bezpieczeństwo, wszyscy pracownicy naszej ambasady w Jemenie zostali tymczasowo wycofani, a ambasada pozostanie zamknięta do czasu, kiedy pracownicy będą mogli wrócić do budynku" - głosi oświadczenie brytyjskiego MSZ.
 • Wszystkie niemieckie służby bezpieczeństwa i policja zostały postawione w stan gotowości
  Alarm antyterrorystyczny w Niemczech. To reakcja na informację służb bezpieczeństwa, że terroryści planują dokonać tam wielkiego zamachu pod koniec listopada.