• Jerzy Trela
  Biblia Audio to największe zrealizowane dotychczas słuchowisko w Europie. Już z początkiem lutego audiobook z największymi gwiazdami polskiego kina w obsadzie będzie dostępny w specjalnej aplikacji.
 • Robert Więckiewicz w filmie "Ziarno prawdy"
  "Ziarno prawdy" jest jak ostra zaczepka, która nijak nie pasuje do współczesnej panoramy polskiego kina. Na tę składają się przecież filmy grzeczne, poprawne, ułożone, podporządkowane producentom, układom albo masowym widzom. Pośród nich wszystkich film Lankosza jest jak środkowy palec wyciągnięty w stronę tych, którzy oczekiwaliby od niego poddania się regułom etykiety albo gatunku – pisze Artur Zaborski.
 • Lisa Gerrard podczas koncertu w Warszawie
  Ceniony polski kompozytor i wokalistka Dead Can Dance nawiązali współpracę. 4 października ukaże się płyta "Pamiętniki pisane nadzieją" Zbigniewa Preisnera z udziałem Lisy Gerrard.
 • "Być jak Kazimierz Deyna" – dojrzewanie chłopca w cieniu miłości i nienawiści do piłki nożnej
  Debiut Anny Wieczur-Bluszcz "Być jak Kazimierz Deyna" to udane kino środka, którego tak w Polsce brakuje.
 • "Być jak Kazimierz Deyna" – polska komedia roku?
  Debiut Anny Wieczur-Bluszcz to udane kino środka, którego tak w Polsce brakuje – pisze o "Być jak Kazimierz Deyna" Łukasz Maciejewski. Z niepojętych powodów film Wieczur-Bluszcz dosyć długo leżał u dystrybutorów na półce rezerwowej. Jedna z niewielu propozycji ze znaczącym potencjałem komercyjnym od wielu miesięcy była pokazywana na różnych festiwalach, ale dopiero teraz trafia do kin.
 • "Być jak Kazimierz Deyna"... każdy by chciał
  Jedną z najpiękniejszych chwil dla polskich kibiców był gol Kazimierza Deyny w meczu z Portugalią w 1977 roku. 1 marca na ekrany kin wejdzie film uwieczniający tego słynnego piłkarza – "Być jak Kazimierz Deyna". W rolach głównych wystąpili m.in. Jerzy Trela i Gabriela Muskała.