• Donald Tusk
    Donald Tusk odszedł z Kancelarii Premiera, jednak zdaniem „Super Expressu” ciągnie się za nim kilka spraw, między innymi niesłusznie pobranego ekwiwalentu. W sumie były szef rządu, jak twierdzi tabloid, powinien zwrócić 180 tysięcy złotych.
  • Elżbieta Bieńkowska, Andrzej Biernat i Joanna Kluzik-Rostkowska
    Premier od kilku lat szlifuje swój angielski i radzi sobie już całkiem dobrze. Prezydent wykazuje się średnią znajomością francuskiego i komunikatywną rosyjskiego. Gorzej jest niestety z angielskim. Kilka miesięcy temu sprawdziliśmy, jak z językami obcymi radzą sobie ministrowie rządu Donalda Tuska. Premier jednak w listopadzie "przemeblował" swój gabinet. W składzie rządu pojawili się nowi ministrowie. Jakimi talentami językowymi mogą się pochwalić?. Oto szefowie resortów i ich znajomość języków obcych.
  • Ojciec z córką
    Rodzice mogą uczyć swoje dzieci języka angielskiego nawet sześć razy skuteczniej niż nauczyciele. Kluczem do sukcesu, poza domową atmosferą, jest tzw. storytelling, czyli opowiadanie dzieciom historyjek, czytanie książek i rymowanki.
  • Szesnastolatki czytają ze zrozumieniem, ale nie radzą sobie z pisaniem po angielsku. Poprawnie interpretują tekst, ale gdy przychodzi do zmagań z historią, mają problem z chronologią i czytaniem dat - to wnioski z wyników tegorocznego egzaminu gimnazjalnego.