• John Lennon zginął 35 lat temu
  Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie – powiedział John Lennon 8 grudnia 1980 roku. Tego samego dnia zginął od kul swego niezrównoważonego fana Marka Chapmana. Miał 40 lat.
 • Yoko Ono zorganizowała specjalną akcję z okazji urodzin Johna Lennona
  Gdyby John Lennon żył, 9 października skończyłby 75 lat. Z okazji urodzin legendarnego muzyka wdowa po nim, Yoko Ono, organizowała w Nowym Jorku akcję pod hasłem "Imagine Peace".
 • "Bed-In for Peace": John Lennon i Yoko Ono w łóżku
  Kiedyś muzycy reagowali na rzeczywistość w niezwykle wyrazisty sposób. Tak było w czasie wojny w Wietnamie, od której zakończenia mija właśnie 40 lat.
 • Cynthia Lennon 1939 - 2015
  Cynthia Lennon, pierwsza żona Johna Lennona, zmarła na raka w swoim domu w Hiszpanii. Odeszła 1 kwietnia w wieku 75 lat.
 • Rodzinny dom Lennona jest na sprzedaż
  Kolejna posiadłość, w której mieszkał John Lennon, została wystawiona na sprzedaż. Pod koniec października odbędzie się aukcja, jej przedmiotem będzie dom, w którym wychował się nieżyjący członek The Beatles.
 • The Beatles
  22 marca 1963 roku do brytyjskich sklepów płytowych trafił debiutancki krążek "Please Please Me", nieznanej grupy z Liverpoolu, The Beatles. John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr jeszcze o tym nie wiedzieli, ale właśnie zmieniali bieg historii muzyki popularnej.
 • The Beatles nie przepadali za Elvisem Presleyem
  The Beatles nie przepadali za Elvisem Presleyem. Podczas trasy koncertowej po Ameryce latem 1965 roku, Anglicy krytykowali ówczesne poczynania króla rocknrolla. Nigdy niepublikowany wcześniej wywiad właśnie ujrzał światło dzienne.
 • John Lennon zachęcał Erica Claptona do założenia zespołu
  Ujawniono treść listu autorstwa Johna Lennona, w którym muzyk zachęca kolegę po fachu, Erica Claptona do uformowania nowej "supergrupy". Korespondencja eks-Beatlesa trafi pod młotek w grudniu.
 • The Beatles: John Lennon, Ringo Starr, Paul McCartney i George Harrison
  Singiel "Love Me Do", nieznanej liverpoolskiej grupy The Beatles, trafił 50 lat temu do brytyjskich sklepów płytowych. Autorem utworu był 20-letni wówczas basista grupy Paul McCartney. Było to również pierwsze nagranie Beatlesów z perkusistą Ringo Starrem.
 • The Beatles w 1965 roku
  – Beatlesi chcą trzymać cię za dłoń a Rolling Stones – spalić twój dom – pisano w mediach w latach 60. odróżniając wizerunki dwóch najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie, głównych przedstawicieli "brytyjskiej inwazji". Wszystko było jasno rozpisane: z jednej strony miły i przypominający uczniaka Paul McCartney oraz nieco rozwydrzony, ale i uroczy John Lennon. Po drugiej stronie barykady Keith Richards, pirat pozbawiony przedniego zęba i wyzywający Mick Jagger z wielkim, wystającym językiem. Prawda o życiu Beatlesów była zupełnie inna i przeraziłaby każdą brytyjską matkę, marzącą o wydaniu córki za jednego z członków "Bajecznej Czwórki"...