• UOKiK
  Kary idące w miliony i koniec ze zbiorową odpowiedzialnością. UOKiK ma nowy bat na nieuczciwych menadżerów.
 • Matka karcąca córkę
  Chyba trudno byłoby znaleźć rodzica, który choć raz nie skarcił swojego dziecka, a tymczasem psychologowie uważają, że to źle świadczy o dorosłych.
 • Tablica rejestracyjna
  Głównym źródłem finansowania nadzoru nad stacjami kontroli pojazdów może stać się opłata za badania wykonane po terminie – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz. Resort chce znowelizować ustawę Prawo o ruchu drogowym.
 • Sądownictwo, trzecia władza. Zdjęcie ilustracyjne.
  Pół roku ograniczenia wolności w formie prac społecznych w wymiarze 20 godzin w miesiącu - taką karę orzekł w piątek Sąd Okręgowy w Gdańsku dla wnuka b. prezydenta RP Dominika W. za naruszenie nietykalności osobistej 20-letniej kobiety. Wyrok jest prawomocny.
 • Kamera telewizyjna, zdjęcie ilustracyjne.
  Zapowiedź postawienia zarzutów operatorowi TVN Piotrowi Wacowskiemu obiegła – dosłownie – cały świat. Prokuratura Krajowa po kilku godzinach stwierdziła, że „przedwczesne jest stawianie zarzutów operatorowi TVN, który wykonywał gesty nazistowskiego pozdrowienia w trakcie spotkania ku czci Adolfa Hitlera w kwietniu 2017 r., i odwołała wyznaczony mu termin stawienia się w prokuraturze”. Zasadne nadal jest pytanie, czy w ogóle takie zarzuty miałyby szanse się ostać w sądzie, czy też jest to jedynie forma ataku na media.
 • więzienie
  Kary od trzech lat i dziewięciu miesięcy więzienia do ośmiu lat pozbawienia wolności orzekł w poniedziałek krakowski Sąd Okręgowy wobec czterech sprawców śmiertelnego pobicia rapera Tomasza J. "Papuga", który zginął w marcu 2013 r. w Nowej Hucie. Wyrok nie jest prawomocny.
 • Lepiej odmówić pomocy?
  Naczelnik urzędu skarbowego w Bartoszycach wycofa apelację od wyroku sądu I instancji w sprawie niefiskalnej żarówki. Sprawa dotyczy mechanika, który wymienił żarówkę w aucie nie wydając paragonu fiskalnego. O wymianę żarówki w samochodzie poprosiły, nie przedstawiając się wcześniej, pracownice skarbówki.
 • Policja
  Zarzut spowodowania wypadku, skutkującego śmiercią dwóch kobiet i ciężkimi obrażeniami trzeciej usłyszał 36-letni kierowca, który w sobotę w Sarnowie w powiecie będzińskim potrącił na przejściu dla pieszych trzy Ukrainki. Dwie z nich zmarły na miejscu, trzecia trafiła do szpitala.
 • Ryszard Petru
  "Prezydium Sejmu za nieparlamentarne wypowiedzi ukarało Ryszarda Petru (Liberalno-Społeczni), Dominika Tarczyńskiego (PiS) i Sławomira Nitrasa (PO). Posłowie będą mieć obniżone uposażenie" - poinformowała wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.
 • Marek Falenta
  Sąd Okręgowy w Białymstoku obniżył z roku do 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu wyrok wobec biznesmena Marka Falenta oskarżonego w sprawie dotyczącej założenia podsłuchów w dwóch firmach w Bielsku Podlaskim. Orzeczenie jest prawomocne. Białostocki wątek to „odprysk” głównego postępowania dotyczącego tzw. afery podsłuchowej w warszawskich restauracjach.