• Wrak samolotu Tu-54 na lotnisku w Smoleńsku
  Utwierdziłem się w przekonaniu, że załoga chciała lądować i była pod presją - powiedział po lekturze protokołu komisji badającej katastrofę smoleńską oraz stenogramów rozmów emerytowany pilot PLL LOT, m.in. b. kapitan Tu-154M Lech Kasprowicz. Zdaniem komisji piloci nie chcieli lądować.
 • Antoni Macierewicz
  Poseł Antoni Macierewicz (PiS) oświadczył, że w opublikowanym w poniedziałek protokole z prac komisji Jerzego Millera "nie ma podstawowych materiałów źródłowych", które są niezbędne do dokonania "solidnej, uczciwej analizy" wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r.
 • Raport Millera rzetelny? Polacy ocenili
  Dwie piąte (41 proc.) Polaków uważa, że raport komisji min. Jerzego Millera ws. katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem jest nierzetelny, gdyż nie uwzględnia wszystkich ważnych okoliczności - wynika z sondażu CBOS.
 • Seremet rozmawiał o zbadaniu Tu-154 przez polskich biegłych
  Na temat dopuszczenia polskich biegłych do badania wraku Tu-154 w Smoleńsku prokurator Generalny Andrzej Seremet rozmawiał w czwartek telefonicznie z szefem Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Aleksandrem Bastrykinem - podał rzecznik Seremeta Mateusz Martyniuk.
 • Katastrofa w powietrzu. Pilot nie żyje
  Jeden z pilotów zginął wskutek zderzenia dwóch szybowców w okolicy miejscowości Łęka Wielka (Wielkopolskie). Do wypadku doszło podczas trwających w Lesznie Szybowcowych Mistrzostw Polski.
 • Śledztwo ws. katastrofy: Lot do Smoleńska zbada 16 biegłych
  Zespół 16 biegłych opracuje dla Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie ekspertyzę dotyczącą stanu technicznego Tu-154M, jego pilotażu w trakcie lotu do Smoleńska i technicznego przygotowania lotu z 10 kwietnia 2010 r.
 • Szef MSWiA Jerzy Miller
  Szef parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) zarzucił w środę ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Jerzemu Millerowi i szefowi BOR niedopełnienie obowiązków i złamanie ustawy o BOR.
 • Talibowie strącili śmigłowiec?
  Trzydzieści osiem osób, w tym 31 członków amerykańskich sił specjalnych i 7 żołnierzy afgańskich, zginęło w katastrofie śmigłowca w prowincji Majdan Wardak w Afganistanie - poinformował w sobotę prezydent Afganistanu Hamid Karzaj.
 • Dymisje w MON. "To była konieczność"
  B. premier Leszek Miller uważa, że po publikacji "porażającego" raportu komisji Jerzego Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej dymisje w MON i decyzja o rozwiązaniu 36. specpułku były niezbędne. Jak dodał, trzeba stworzyć nową formację odpowiedzialną za przewóz VIP-ów.
 • 36. lotniczy specpułk rozwiązany
  Grzegorz Sobczak, redaktor naczelny miesięcznika "Skrzydlata Polska" o zapowiedzi rozformowania 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, który zajmował się przewozem najważniejszych osób w państwie: