• Edmund Klich
  Edmund Klich, szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych i były polski akredytowany przy MAK o zapowiedzi premiera Donalda Tuska i szefa MON Tomasza Siemoniaka dotyczącej likwidacji 36. pułku obsługującego loty VIP-ów:
 • Wrak samolotu TU-154 M
  Polska prokuratura nie wie jeszcze, kiedy będzie możliwe przekazanie wraku samolotu Tu-154M, ale już zaczyna logistyczne przygotowania do tej operacji - powiedział w środę w Senacie szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie płk Ireneusz Szeląg.
 • Rosjanie zakończyli badanie katastrofy Tu-154M
  Komisja Techniczna Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) zakończyła badanie katastrofy samolotu Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem - poinformowały w środę źródła w MAK.
 • Komisja MAK zakończyła badanie katastrofy Tu-154M
  Komisja Techniczna Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) zakończyła badanie katastrofy samolotu Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem - poinformowały w środę źródła w MAK.
 • Prokuratura chce zbadać wrak tupolewa we wrześniu
  Prokuratura wojskowa zwróciła się do strony rosyjskiej o możliwość przebadania we wrześniu przez polskich ekspertów wraku Tu-154M w Smoleńsku - powiedział w środę w Senacie naczelny prokurator wojskowy gen. Krzysztof Parulski.
 • Miejsce katastrofy Tu-154
  Rosjanie mają o wiele większe doświadczenie w kwestii wyjaśniania katastrof lotniczych - uważa sekretarz Krajowej Rady Lotnictwa i wydawca "Skrzydlatej Polski" Tomasz Hypki, który zgadza się w większości z oceną katastrofy smoleńskiej przedstawioną we wtorek przez MAK.
 • W armii mogą posypać się odwołania - nie ukrywają przedstawiciele rządu
  "Może są w wojsku ludzie, którzy liczą na to, że jakoś uda się przeczekać. Ale się nie uda" – zapowiedział rzecznik rządu. Co szykuje mundurowym nowy szef MON?
 • Konferencja prasowa MAK
  Wiele rosyjskich mediów informowało na bieżąco o przebiegu wtorkowej konferencji prasowej Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) wybijając, że odrzucono na niej szereg twierdzeń zawartych w polskim raporcie. Konferencję transmitowała tv Wiesti-24.
 • Samolot przełamał się na pół
  Samolot typu Boeing 737-800 ze 163 osobami na pokładzie, należący do Caribbean Airlines, przełamał się na pół po wylądowaniu w stolicy Gujany - Georgetown. Nikt nie zginął, jedynie kilku pasażerów zostało rannych.
 • Brytjskie media: Raport Millera ciekawą i niewygodną lekturą
  Raport komisji Jerzego Millera to "ciekawa i niewygodna lektura niemal dla wszystkich zainteresowanych" - uważa publicysta tygodnika "The Economist" Edward Lucas. Wg korespondenta "Financial Times" Adama Eastona, raport nie zaszkodzi stosunkom polsko-rosyjskim.