• Katedra w Ratyzbonie
  Co najmniej 547 chłopców z chóru Domspatzen (Katedralne wróbelki) w Ratyzbonie padło ofiarą przemocy fizycznej lub seksualnej - wynika z opublikowanego we wtorek końcowego raportu sporządzonego przez adwokata Ulricha Webera na polecenie Kościoła katolickiego.
 • Łódź
  Łódzcy radni jednogłośnie wyrazili w środę zgodę na wzniesienie w Łodzi pomnika ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Inicjatorem tej formy upamiętnienia tragedii z 10 kwietnia 2010 r. był metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski. Budowę monumentu sfinansuje łódzka kuria.
 • Msza pogrzebowa za generała Wojciecha Jaruzelskiego
  Szacunek dla majestatu śmierci nie powinien podlegać ograniczeniom z powodu ocen politycznych - mówił Bronisław Komorowski podczas mszy w intencji zmarłego Wojciecha Jaruzelskiego. Prezydent odniósł się w ten sposób do protestów, jakie w wielu środowiskach budzi pochówek komunistycznego generała z honorami wojskowymi.
 • Katedra Polowa Wojska Polskiego w Warszawie, Warszawa
  To już pewne. Generał Wojciech Jaruzelski nie będzie miał spokojnego pochówku. Przed Katedrą Polową w Warszawie, gdzie odbywa się msza pogrzebowa, trwa demonstracja. Kilkadziesiąt osób z transparentami pikietuje kościół. Emocji nie brakuje.