• Marsz Autonomii Śląska
  W ub. tygodniu inicjatorzy utworzenia Śląskiej Partii Regionalnej (ŚPR), związani ze środowiskami Ruchu Autonomii Śląska oraz Związku Górnośląskiego, przesłali dokumenty potrzebne do rejestracji partii do sądu.
 • Beata Szydło
  Do roboty! Tymi słowami kandydatka PiS na premiera Beata Szydło zakończyła konwencję programową PiS w Katowicach. Prezentacja zespołu polityków i ekspertów, którzy mają być merytorycznym i intelektualnym zapleczem przyszłego rządu, była ukoronowaniem trzydniowych obrad, w czasie których odbyło się kilkadziesiąt paneli politycznych i eksperckich.
 • Beata Szydło
  "Naród śląski chce konkretów"- zaczęła Beata Szydło swoje przemówienie na konwencji PiS w Katowicach i zaraz się poprawiła, podkreślając że popełniła ten sam błąd, co Ewa Kopacz. Na konwencji programowej PiS w Katowicach kandydatka tej partii na premiera powiedziała, że Polakom potrzebne jest wsparcie przede wszystkim w trzech obszarach.
 • Trybunał
  Nie milkną echa wczorajszej decyzji Senatu, który opowiedział się za ratyfikacją konwencji antyprzemocowej. To wręcz walka z obecną cywilizacją - tak o dokumencie Rady Europy mówiła w Polskim Radiu Katowice posłanka PiS Maria Nowak.
 • Ewa Kopacz
  Premier Ewa Kopacz zaprosiła przywódców partii parlamentarnych na spotkanie poświęcone samorządowi terytorialnemu. Dyskusja ma się odbyć pojutrze w kancelarii premiera.
 • Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęło drugi dzień Kongresu PiS w Sosnowcu. Delegaci zmienią statut, wybiorą władze naczelne partii - w tym prezesa oraz będą debatować o uaktualnieniu programu. Jak dotąd nic nie wskazuje na to, by pojawił się jakikolwiek kontrkandydat dla Jarosława Kaczyńskiego.
 • Rozpoczyna się kongres Prawa i Sprawiedliwości na Śląsku. Pierwszy z trzech dni zjazdu w całości poświęcony jest sprawom Śląska. Spotkania podzielone są na panele kluczowe.