• Jeśli kierowca odpowie poprawnie na trzy pytania otrzyma kupon uprawniający do 50 proc. zniżki na kawę lub herbatę
  Nagrody za znajomość historii? Tuż po świętach użytkowników aplikacji Yanosik czeka spora niespodzianka. W ramach akcji "Kawa za Zwycięzców", kierowcy znający podstawowe fakty o Powstaniu Wielkopolskim mogą zdobyć zniżkę na ciepłe napoje na stacjach ORLEN. W ten sposób dwie polskie firmy: Neptis S.A., operator systemu Yanosik, oraz PKN ORLEN chcą uczcić setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego.  
 • Poranna kawa
  Choć to jedna z najpopularniejszych używek na świecie, nadal nie brakuje tych, którzy wiedza o niej niewiele - jak choćby to, że jej owoce mogą osiągać wielkość dorodnej śliwki. Jakie są inne mało znane fakty o kawie?
 • Koszyk sklep dyskont zakupy
  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów porównał jakość tych samych produktów oferowanych konsumentom w Polsce i Europie Zachodniej i okazało się, że w niektórych przypadkach stwierdzono różnice, np. chipsy niemieckie smażono na oleju słonecznikowym, a polskie na palmowym - poinformował we wtorek Urząd.
 • Poranna kawa
  Wciąż pokutuje przekonanie, że kawa jest niezdrową używką. Tymczasem z badań wynika, że kawa, spożywana z umiarkowaniem, może oznaczać wiele korzyści dla zdrowia – przyznaje dietetyk medyczny Sandra Ataniel.
 • Kobieta trzyma filiżankę
  Wciąż pokutuje przekonanie, że kawa jest niezdrową używką. Tymczasem z badań wynika, że kawa, spożywana z umiarkowaniem, może oznaczać wiele korzyści dla zdrowia – mówi dietetyk medyczny Sandra Ataniel.
 • Mężczyzna śpi
  Czy zbyt długa drzemka może spowodować kłopoty ze spaniem w nocy? Kiedy jest najlepszy czas na sen w ciągu dnia?
 • A jednak zdrowe!
  Słyszałeś, że lepiej zrezygnować z tłustego mleka, żałować sobie jajek i kawy? Nie ty jeden. Tymczasem te, i kilka innych produktów wbrew obiegowej opinii sprzyja zdrowiu.
 • Espresso
  Okazuje się, że kawa nie jest taka zła, jak się do tej pory niektórym wydawało. Wcale nie wypłukuje magnezu i nie podnosi ciśnienia. Polepsza za to pamięć krótkotrwałą i zdolności poznawcze. Zmniejsza również ryzyko zachorowania na marskość wątroby. Ile kaw można pić w ciągu dnia?
 • Poranna kawa w łóżku
  Kolejny dowód na prozdrowotne właściwości kawy. Jak donoszą portugalscy naukowcy, kofeina może wydłużyć życie kobiet cierpiących na cukrzycę. Co ciekawe, takiej zależności w grupie kontrolnej mężczyzn uczeni nie zaobserwowali.
 • KIEDY KAWA POMAGA? A KIEDY SZKODZI?
  Nie potrafisz wyobrazić sobie bez niej poranka? Sączysz w pracy? Sięgasz po nią nawet wieczorem? Doskonale to rozumiemy. Zobacz w takim razie, co daje kawa twojemu organizmowi. Ciekawe, czy wiesz, co także co może mu zabrać...