• "Kopciuszek" – stare dobre kino familijne, poza czasem
  Kolejne filmy ze studia Disneya dowodzą, że legendarna wytwórnia wciąż jest potęgą.
 • "Kopciuszek" jest łagodny, szlachetny i niestety mocno w tym wszystkim nijaki
  Realizacja "Kopciuszka" wymagała chyba nieco odwagi. W czasach, gdy standardy baśniowych opowieści wyznaczają "Shrek", "W głębi lasu" i serial "Dawno, dawno temu", gdy bez znajomości dzieł Freuda i Bettelheima trudno o nowych produkcjach dyskutować, wyreżyserowany przez Kennetha Branagha film wygląda, no cóż, jak z innej bajki.
 • Chris Pine jako nowszy model Jacka Ryana
  To swoiste odświeżenie serii o Jacku Ryanie miało – i nadal ma – być początkiem kolejnej sagi opartej na książkach Toma Clancy'ego, z przystojniakiem Chrisem Pinem w roli tytułowej, skierowanej do publiki, która o premierze "Polowania na Czerwony Październik" słyszała tylko od rodzica lub starszego rodzeństwa.
 • "Jack Ryan: Teoria chaosu" – przeciętny facet dostaje wezwanie do przygody
  "Jack Ryan: Teoria chaosu" jest bardzo w porządku. I tylko tego można się w tym filmie czepiać.
 • Chris Hemsworth w filmie "Thor: Mroczny świat"
  "Thor: Mroczny świat" to widowisko chwilami oszałamiające, ale teraz nie da się inaczej: komiksowe blockbustery muszą być szybsze, głośniejsze, bardziej efektowne. Już pierwszym scenom filmu Alana Taylora bliżej do spektakularnego widowiska batalistycznego skrojonego według wzorca ustanowionego przez "Władcę Pierścieni" Petera Jacksona niż do poprzednich blockbusterów, które zeszły z taśmy produkcyjnej fabryki Marvela. Ba, nawet zdolny poruszać się między wymiarami statek kosmiczny mrocznych elfów przypomina zmechanizowane oko Saurona, łypiące łakomie na londyńską dzielnicę Greenwich, którą lada chwila ma pochłonąć.
 • "Thor: Mroczny świat" – nowa wieża ze starych cegieł
  "Thor: Mroczny świat" to widowisko chwilami oszałamiające, ale teraz nie da się inaczej: komiksowe blockbustery muszą być szybsze, głośniejsze, bardziej efektowne.
 • Michelle Williams w filmie "Mój tydzień z Marilyn"
  "Mój tydzień z Marilyn" – film Simona Clarka ze znakomitymi rolami Michelle Williams i Kennetha Branagha – to hołd dla Monroe i kina retro. W 50 rocznicę śmierci bogini ekranu i ikony popkultury opowieść o niej trafiła na DVD...