• Kim Dzong Un w zakładzie produkującym żywność na potrzeby wojska
  Głodu w Korei Północnej nie ma. Tego mają dowodzić nowe oficjalne zdjęcia, na których prezentuje się uśmiechnięty dyktator Kim Dzong Un wśród uśmiechniętych współpracowników. Ważniejsze jest jednak tło tych fotografii. To jedzenie...
 • Kim Dzong Un
  Kim Dzong Un nadal sprawuje kontrolę nad Koreą Północną - twierdzą południowokoreańskie władze. Od kilku dni spekuluje się, że nie pokazujący się publicznie od pięciu tygodni przywódca utracił władzę.
 • Pierwsza rocznica śmierci Kim Dzong Ila
  Rok po śmierci Korea Północna wystawiła na widok publiczny zabalsamowane ciało Kim Dzong Ila, ubrane między innymi w noszoną przez dyktatora za życia kurtkę w kolorze khaki. Pamięć zmarłego przywódcy upamiętniono minutą ciszy.
 • W wywiadzie dla fińskiej telewizji Kim Han Sol nazywa swojego wuja Kim Dzong Una dyktatorem. Zdradza, że marzy o zjednoczeniu obu państw koreańskich oraz polepszeniu życia Koreańczyków z Północy.
 • Natępca Kim Dzong Ila - Kim Dzong Un
  W kwietniu odbędzie się nadzwyczajna konferencja rządzącej w komunistycznej Korei Północnej, Partii Pracy Korei, na której - zdaniem obserwatorów - Kim Dzong Un oficjalnie obejmie władzę w kraju po swym zmarłym ojcu Kim Dzong Ilu.
 • Kim Dzong Un
  Noworoczny wspólny artykuł wstępny trzech głównych dzienników Korei Północnej obiecuje jej mieszkańcom dobrobyt, wzywając ich jednocześnie, by "aż po śmierć" byli wierni nowemu przywódcy państwa Kim Dzong Unowi, który zastąpił swego zmarłego ojca Kim Dzong Ila.
 • Kim Dzong Il zmarł w sobotę
  Po śmierci przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Ila jego najmłodszy syn Kim Dzong Un będzie musiał dzielić władzę ze swoim wujem i wojskiem - poinformowało anonimowe źródło bliskie władzom w Phenianie i Pekinie, cytowane w środę przez agencję Reutera.
 • Wnuk Kim Ir Sena ma zostać zaprezentowany rodakom jako reinkarnacja dziadka.
  Pierwsze oficjalne zdjęcia syna dyktatora Korei Północnej to dowód, że chirurdzy próbują upodobnić go do dziadka, Kim Ir Sena. Wnuk ma być reinkarnacją założyciela tej komunistycznej dyktatury.
 • Kim Dzong Il na czele swoich generałów.
  W najsłynniejszej dyktaturze świata rozpoczyna się rytuał przekazywania władzy następcy. Przywódca komunistycznej Korei Północnej Kim Dzong Il i jego najmłodszy syn, 27-letni Kim Dzong Un wspólnie uczestniczyli w manewrach wojskowych - poinformowały we wtorek oficjalne media północnokoreańskie.
 • Jeszcze we wrześniu władze Korei Północnej mogą wytypować kolejnego lidera
  Jeszcze we wrześniu może się rozstrzygnąć los sukcesji po schorowanym przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Ilu. Pierwszy po ponad czterdziestu latach kongres tamtejszej komunistycznej Partii Pracy odbędzie się w końcu 28 września. Specjaliści spekulują, że następcą starego Kima może zostać jego wykształcony na Zachodzie, tajemniczy syn - Kim Dzong Un.