• Julianne Moore, Susan Sarandon i Naomi Watts na otwarciu festiwalu w Cannes
  Jury w komplecie, gwiazdy na czerwonym dywanie i fetowany Woody Allen, który inauguruje festiwal pokazem swojego najnowszego, 46. w karierze filmu "Cafe Society" – w Cannes rozpoczęło się w środę światowe święto kina.
 • George Miller na czele jury festiwalu filmowego w Cannes 2016
  Przewodniczącym jury na tegorocznym 69. festiwalu filmowym w Cannes będzie Australijczyk George Miller. Razem z reżyserem oscarowego hitu "Mad Max: Na drodze gniewu" premierowe produkcje oceniać będą największe gwiazdy kina i uznani twórcy.
 • Lars von Trier znowu namieszał
  Skandal z Larsem von Trierem w roli głównej przyćmił nawet zachwyty nad jego "Melancholią" i Złotą Palmę dla Terrence’a Malicka.
 • Najlepsza aktorka – Kirsten Dunst w "Melancholii"
  64. Festiwal Filmowy w Cannes przechodzi do historii. Ze Złotą Palmą wyjechali z Francji Sarah Green i Bill Pohlad – producenci filmu "Drzewo życia" ("The Tree of Life"), bo to oni odebrali nagrodę w imieniu reżysera Terrence'a Malicka. Za najlepszą rolę kobiecą uznano kreację Amerykanki Kirsten Dunst w "Melancholii", a najlepszym aktorem okazał się Francuz Jean Dujardin, który wystąpił w czarno-białym, niemym filmie "The Artist", w reżyserii Michela Hazanaviciusa. Oto laureaci i gwiazdy podczas uroczystego zakończenia najsłynniejszej z filmowych imprez.
 • Przewodniczący jury Robert De Niro z najlepszymi aktorami: Kirsten Dunst i Jeanem Dujardinem
  Amerykański obraz "Drzewo życia" w reżyserii Terrence'a Malicka – z Bradem Pittem i Seanem Pennem w obsadzie – zdobył Złotą Palmę na zakończonym w niedzielę 64. Festiwalu Filmowym w Cannes.