• "Rozgrywka": Widzowie ofiarmi oszustwa
    Hossein Amini przed kilku laty dał się poznać jako scenarzysta słynnego "Drive". W swoim reżyserskim debiucie unika jednak stylistycznej brawury właściwej filmowi Nicolasa Windinga Refna. "Rozgrywka" okazuje się niczym więcej niż dziełem solidnego rzemieślnika, zaledwie poprawną realizacją schematów wpisanych w konwencję psychologicznego thrillera.
  • Viggo Mortensen w filmie "Rozgrywka"
    "Rozgrywka" (tytuł oryginalny: "The Two Faces of January") to kolejna – po głośnych "Utalentowanym panu Ripley'u" i "Znajomych z pociągu" – ekranizacja powieści mistrzyni kryminału Patricii Highsmith. Czy świetny literacki oryginał i gwiazdorska obsada zapewnią jej sukces?
  • Kristen Stewart, Sam Riley i Garrett Hedlund
    "W drodze" – dzieło Jacka Kerouaca uważane jest za jedną z najważniejszych powieści XX wieku. Za adaptację manifestu bitników zabrał się Walter Salles (twórca m.in. takich filmów jak "Dworzec nadziei" i "Dzienniki motocyklowe"), który w rolach głównych obsadził najgorętsze gwiazdy ostatnich lat: Kristen Stewart, Sama Riley'a, Viggo Mortensena i Kirsten Dunst. Głośna produkcja trafi do polskich kin 14 września. U nas "W drodze" już dziś!