• Blokada mównicy w Sejmie
  Bez wątpienia mamy do czynienia z piekielnie poważnym kryzysem politycznym. Czy również konstytucyjnym, orzekną w najbliższych dniach prawnicy, ale już dzisiaj możemy zaryzykować twierdzenie, ze Polska jest rozrywana przez skrajne emocje. Zafundowali je nam politycy PiS, którzy wyszli z założenia, że zwycięzcy biorą wszystko i mogą wszystko. Jednak to, że tak nie jest, udowadnia nam dzisiaj opozycja: ma swoje pięć minut, które może zdefiniować jej przyszłość na miesiące, a może i lata.
 • Jarosław Kaczyński, prezes PiS
  "Za nic nie mogę się domyślić, jaki cel chciał osiągnąć lider PiS. Bo mówiąc to, co powiedział, z pewnością mógł tylko utrwalić najgorsze stereotypy na swój temat" - pisze w "Rzeczpospolitej" Michał Szułdrzyński. W komentarzu odnosi się do wywiadu Jarosława Kaczyńskiego w niemieckim dzienniku "Bild".
 • Jan Wróbel
  Ciekawie napisał komentator DGP Zbigniew Parafianowicz o tym, że Jarosław Kaczyński dobrze rozumie istotę kryzysu Unii Europejskiej, ale i tak nie umie zaproponować owocnej alternatywy dla idei „Polski w Unii”. W pewnym sensie to nasz problem narodowy: sen o byciu ponad-Europą.
 • Jadwiga Staniszkis
  Jednoznaczna deklaracja obecności Polski w Unii Europejskiej oraz wola osiągnięcia kompromisu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego - za te wypowiedzi, zdaniem Jadwigi Staniszkis, Jarosławowi Kaczyńskiemu należą się słowa uznania. Socjolog była gościem "Faktów po Faktach" w TVN24.
 • Jarosław Kaczyński
  PiS nie jest partią wierzącą w ideały prawicy. To, rzecz jasna, żadna zbrodnia, ale szkoda, że tak nie jest. Prawica chroni rodziny przed zaborczością Lewiatana – państwowych agend i indywidualistycznego konsumpcjonizmu. PiS obiecuje rodzicom wzmacnianie agend państwa i większe możliwości konsumpcyjne. Prawica, chociaż nie musi być liberalna, wierzy, że samodzielny i przedsiębiorczy obywatel stanowi kręgosłup rozwoju gospodarki.
 • PiS w Sejmie
  Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" zarzuca polskim władzom uprawnianie propagandy.
 • Gazety
  Prestiżowy amerykański dziennik "Wall Street Journal" krytykuje działania nowych władz w Polsce. Według gazety, Prawo i Sprawiedliwość wprowadza niedemokratyczne zmiany. "Wall Street Journal" apeluje jednak do władz w Brukseli, by nie karały Polski odebraniem prawa głosu w instytucjach europejskich.
 • Jarosław Kaczyński - mem / bz-cenzury24.pl
  Antoni Macierewicz nie stwierdza fałszerstw wyborczych, Przemysław Wipler pociesza Janusza Korwin-Mikkego, a Leszek Miller o swoją klęskę obwinia "komuchów". Zobacz najlepsze memy powyborcze.
 • Stefan Niesiołowski
  "Grozi nam taka nieprzyjemna, bo w orbanowskim stylu, dyktatura, rządy odwetu i głupoty. Telewizja będzie przypominała telewizję stanu wojennego" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Stefan Niesiołowski. Posła Platformy Obywatelskiej i byłego marszałka zapytaliśmy, jak ocenia wybory parlamentarne i jaka jest jego prognoza na najbliższe miesiące.
 • Sporo kontrowersji wywołało pojawienie się Krzysztofa Skowrońskiego, szefa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w roli prowadzącego konferencję prasową kandydata PiS na premiera. Sam zainteresowany swoim tłumaczeniem dolał tylko oliwy do ognia.