• PO zmienia raport Czumy. Co czeka polityków PiS?
  Poprawka posłów PO do projektu raportu komisji ds. nacisków Andrzeja Czumy (PO) całkowicie zmienia jego konkluzje. Zamiast tezy o braku nacisków proponują oni stwierdzenie, że istniała "polityczna presja", by działania prokuratury i służb ukierunkowane były na walkę z "układem".
 • Andrzej Czuma
  Andrzej Czuma (PO) stwierdził w projekcie raportu komisji ds. nacisków, że nie ma podstaw do stwierdzenia, aby w l. 2005- 2007 istniał mechanizm, który umożliwiałby przedstawicielom władz państwowych "nielegalne wywieranie wpływów na prokuratorów, funkcjonariuszy policji i służb specjalnych".
 • Przewodniczący komisji Andrzej Czuma
  W czwartek po godz.13 szef sejmowej komisji śledczej ds. nacisków Andrzej Czuma (PO), rozpoczął przedstawianie jej członkom projektu końcowego raportu z prac komisji.
 • Śledczy: Podsłuchami u dziennikarzy chroniono Ziobrę
  Polscy dziennikarze byli śledzeni - przyznaje przed sejmową komisją śledczą jeden z prokuratorów. Według niego operacja była jednak legalna, a zaczęła się, gdy śledczy dostali informację, że przeciwko Zbigniewowi Ziobrze jest szykowana prowokacja.
 • ABW
  B. szef ABW Bogdan Święczkowski oświadczył w czwartek przed sejmową komisją ds. nacisków, że nie wywierał nielegalnego wpływu w zakresie, który bada komisja. Dodał, że nic mu nie wiadomo, o tym, żeby premier Jarosław Kaczyński czy szef CBA Mariusz Kamiński podejmowali nielegalne naciski.
 • Sejmowa komisja ds. nacisków
  Andrzej K., jeden z bohaterów tzw. afery gruntowej, stawił się w środę przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków i odmówił składania zeznań. Nie uzasadnił swojej decyzji.
 • Komisja ds. nacisków
  Komisja ds. nacisków przesłuchała w czwartek prezesa wrocławskiego biura nieruchomości Jacka Wróblewskiego w sprawie tzw. afery gruntowej. Świadek przyznał, że zgodził się pomóc CBA w wyjaśnieniu sprawy, godząc się na nagrywanie rozmowy z jednym z oskarżonych w tej sprawie.
 • Komisja ds. nacisków zajmie się podejrzeniami o inwigilację dziennikarzy w latach 2005-2007.
  Czy służby grzebały w dziennikarskich billingach sprzed lat, by ujawnić informatorów poszczególnych redakcji? Wyjaśnieniem tej tajemnicy zajmie się komisja śledcza ds. nacisków - zadecydowali w czwartek jej członkowie.
 • Ryszard Krauze został skreślony z listy świadków w dochodzeniu komisji śledczej ds. nacisków.
  Tuż przed przesłuchaniem byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry członkowie komisji śledczej ds. nacisków starli się w piątek o Ryszarda Krauzego. Głosami posłów PO i Lewicy przeforsowano skreślenie biznesmena z listy świadków. Parlamentarzyści PiS wrzą z oburzenia. Politycy PiS mówią o specjalnej ochronie, jaką biznesmenowi zapewnia PO.