• Antoni Macierewicz
  NATO będzie silnym gwarantem bezpieczeństwa Polski i Europy Środkowej; USA potwierdziły w sobotę na 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa obecność i wsparcie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO – stwierdził szef MON Antoni Macierewicz.
 • Antoni Macierewicz
  Szef MSZ będzie się tłumaczył przed prokuratorem? Antoni Macierewicz złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jego zdaniem Radosław Sikorski kierował akcją dezinformacyjną, która zaszkodziła Polsce i jej międzynarodowym sojuszom. Konferencja Macierewicza, na której informował o swoich podejrzeniach wobec Sikorskiego zakończyła się pyskówką między posłami.
 • Wrak tupolewa
  Sprawa prof. Jacka Rońdy trafi do uczelnianej komisji etyki - taką decyzję podjął rektor Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Tadeusz Słomka. Ma to związek z ostatnimi wypowiedziami naukowca.
 • Nie będzie konferencji naukowej na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej. Pomysłodawca tego spotkania profesor Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk publicznie wycofał się z tej inicjatywy.
 • Problemy techniczne Macierewicza. Poseł uważa, że to nie przypadek
  Antoni Macierewicz uważa, że wczorajsze problemy z połączeniem z USA podczas konferencji prasowej są "określane jako sabotaż". Dlatego chce, by marszałek Sejmu dokładnie całą sprawę wyjaśniła.
 • Zespół Antoniego Macierewicza na posiedzeniu w Sejmie
  Podczas posiedzenia zespołu badającego katastrofę smoleńską swoje ustalenia dotyczące ostatnich sekund lotu tupolewa przedstawili eksperci z USA. Nie obyło się przy tym kłopotów technicznych podczas łączenia z prof. Kazimierzem Nowaczykiem i prof. Wiesławem Biniendą.